Jak poradzić sobie z natręctwem?

Mam 27 lat i leczyłam się na trądzik bardzo długo, lecz powodem mojego strasznego wyglądu jestem sama ja, ponieważ nieustannie wyciskam, chociaż nawet nie mam co, to biorę lusterko i lampkę i szukam na siłę, doprowadzam do strasznego stanu swojej skóry, po czym muszę udać się do lekarza, bo tak sobie zmasakrowałam twarz wyciskaniem, że sama się nie zagoi;(. Zdaję sobie z tego sprawę co ja robię, ale chyba nie do końca - wydałam już bardzo dużo pieniędzy na lekarstwa, ale wciąż robię to, a później patrzeć na siebie nie mogę i się nienawidzę za to, płaczę… Przyznam, że po kuracji, która miałam przez prawie rok efekt był bardzo zadowalający i twarz była piękna, lecz ciągle nie mogę się opanować i to robię, a później spać nie mogę w nocy, do ludzi nie chcę iść, najchętniej bym zamknęła się, żeby nikt na mnie nie patrzył. Proszę o pomoc, jak mam temu zaprzestać? Wstydzę się iść z tym do lekarza żeby mnie nie wyśmiał i nawet nie wiem do jakiego lekarza, mieszkam w małym mieście, wszyscy się tu znają - błagam, pomocy;(.

Witam!

Problemy skórne mogą prowadzić do powstawania trudności psychicznych, które z kolei nasilają zmiany na skórze. Dobrze, że jest Pani pod stałą opieką lekarza i leczy swój fizyczny problem. Jednak w kwestii silnej potrzeby pozbywania się wyprysków, a także emocji, jakie towarzyszą po takim akcie, warto jest skonsultować się z psychologiem.
Psycholog Pani nie wyśmieje, gdyż każdy z nas ma problemy i dla każdego z nas swoje problemy są bardzo ważne. Pomoc psychologa może pozwolić Pani zrozumieć swoje postępowanie i wpłynąć na poprawę, zarówno stanu psychicznego, jak i wyglądu cery. Warto, żeby Pani wiedziała, że psycholog jest zobowiązany do pozostawienia wszelkich faktów związanych z wizytą w tajemnicy (w tym Pani dane osobowe, zgłaszany problem i wypowiedziane w trakcie wizyty słowa).
Pozdrawiam