Jak poradzić sobie z nawracającymi problemami z zatykaniem nosa?

Witam Ostatnio zostałem skierowany na badanie RtG zatok, przyczyną wizyty u laryngologa były problemy z zatokami uciążliwe i nawracające szczególnie zima. Krótki spacer na mrozie kończy się bólem głowy i przytykaniem się zatok. Dokucza mi także ciągle zmęczenie po nocy i wrażenie niedowentylowwnia. Laryngolog że zdjęcia RTG odczytał torbiele zatok szczękowych po obu stronach i skierował mnie na badanie TK. Opis badania TK wygląda następująco Masywne, polipowate zgrubienia śluzówek obu zatok szczękowych, śr. 29 mm w prawej zatoce szczękowej, śr. 25 mm w lewej zatoce szczękowej. Sitowie, zatoka klinowa i czołowa prawidłowo powietrzne. Kompleksy ujściowo-przewodowe oraz przewody nosowe obustronnie drożne. Lewostronne skrzywienie przegrody nosa. Rowki węchowe : po stronie prawej 5,9 mm, po stronie lewej 5,4 mm. Wnioski: Polipowate zgrubienia śluzówek zatok szczękowych. Kompleksy ujściowo-przewodowe oraz przewody nosowe obustronnie drożne. Proszę o poradę jakie jest najlepsze rozwiązanie tego prblemu. Najlbardziej interesuje mnie czy ewentualny zabieg poprawi jakość omodczuwania ciągle przytkanegi nosa. Jak usuwa sie takie polipy lub torbiele? Pierwszy lekarz nazywał to torbielami radiolog opisał jako polipy czy to jedna i to samo? Dodam że jestem od dziecka alergikiem na wziewne pyłki traw i drzew czy jest szansa że polipy zaczną odrastać po jakimś czasie ? Pozdrawiam Piotr

Przyjedź z tym wszystkim są szanse uratować Cię przed operacjami zatok. Mam plan. A polipy to zwiewne twory których czasami nie trzeba oporować a torbiele to inna bajka i zawsze do operacji ale radiolodzy tak czasami błędnie to opisują. Spoko to nie torbiele.