Jak poradzić sobie z niekontrolowanymi napadami złości?

jak mam poradzić sobie z niekontrowalonymi napadami złości , podczas takiego napadu , mówie , rzeczy których bardzo potem załuje a mało tego czepiam się i obwiniam ludzi którzy nie są niczemu winni , moi znajomi i rodzina mają juz dosyć mego zachowania bo nie wiedzą jak mi pomóc , czy są jakieś skuteczne sposoby na pozbycie się tego bardzo proszę o pomoc

Witam. Metody są, ale wymagają pracy, zaangażowania i otwartości na współpracę z psychoterapeutą. Proszę rozważyć zgłoszenie się na konsultację do psychoterapeuty. Pozdrawiam

Witam, nie wiem co Pani ma na myśli pisząc o skutecznych sposobach. Wydaje mi się, ze może Pani poszukać odpowiedzi na to pytanie i na podłoże tych zachowań w psychoterapii. Rozumiem, że bezradność bliskich spowodowała, ze zaczyna Pani myśleć o szukaniu pomocy dla siebie, bo to przede wszystkim Pani potrzebuje sobie pomóc. Pozdrawiam

Agresja, trudności w kontroli impulsów i emocji współwystępują często w przypadku zaburzeń osobowości. Nie wiem jednak, czy ma Pani jakieś inne objawy, jak długo trwają trudności, czy wydarzyło się ostatnio w Pani życiu coś ważnego, trudnego, stresującego czego efektem mogłaby być ta impulsywność itp, dlatego zachęcałabym do spotkania z psychologiem, diagnostyki i w efekcie podjęcia psychoterapii, która jest najlepszą drogą radzenia sobie z trudnościami emocjonalnymi.

Witam,
różne mogą być powody takich niekontrolowanych napadów złości. Mogą mieć bardziej biologiczne podłoże lub bardziej osobowościowe. Rozróżnienie to jest dość mało precyzyjne bo oba czynniki często nachodzą na siebie. Jeśli stany takie pojawiły się nagle, są czymś dla Pani bardzo nietypowym, wówczas dobrze byłoby się skonsultować z lekarzem psychiatra, natomiast jeśli rozwijają się stopniowo, nawet gdy w chwili obecnej przyjęły większe nasilenie, psychoterapeuta także może Pani pomóc. Jest także trzecie rozwiązanie zgłosić się do Poradni Zdrowia Psychicznego, gdzie zwykle przyjmują zarówno psychoterapeuci i psychiatrzy. Tam otrzyma Pani kompleksową pomoc w ramach ubezpieczenia NFZ. Tak jak pisałam powody tych wybuchów złości mogą być różne jednak są one przez specjalistów zdrowia psychicznego traktowane poważnie. Nie chciałabym absolutnie sugerować jakiegoś poważnego zaburzenia, jednak bywa też tak, jak Pani pisze, ze pewien nasz wzorzec zachowania jest niszczący dla nas jak i dla otoczenia i warto się tym zając postarać zrozumieć i przeciwdziałać, bardzo dobrym miejscem do tego jest psychoterapia. Może Pani także szukać pomocy w prywatnych placówkach, jeśli będzie się Pani czuła w takiej sytuacji bezpieczniej. Na psychoterapię, lepsze zrozumienie siebie swoich reakcji zawsze jest miejsce. W razie dodatkowych pytań czy wątpliwości może się Pani kontaktować ze mną bezpośrednio na maila, może coś więcej będę mogła wyjaśnić, pomoc jakoś lepiej zrozumieć problem. Pozdrawiam.

Witam,
Są skuteczne metody, jednak wymagają czasu i odrobiny zaangażowania z Pani strony. Proszę skorzystać z psychoterapii, podczas której pozna Pani przyczynę swoich trudności i nauczy się Pani jak sobie z nimi radzić. Proszę pamiętać, że złość to jest bardzo pozytywna emocja, dodaje nam energii, motywuje do działania, chroni przed niebezpieczeństwami. Warto ją tylko okiełznać, by działała na naszą korzyść.
Pozdrawiam
Ewa Czernik