Jak poradzić sobie z niepowodzeniami, uczuciem klęski i samotnością?

Mam 40 lat. Jestem samotnym mężczyzną z Zabrza. W październiku 2018 straciłem pracę, którą lubiłem, byłem urzędnikiem samorządowym (nie przedłużono mi umowy). Spowodowało to, że po raz 4 zachorowałem na depresję po około 3,5 roku w miarę dobrego samopoczucia. Dziś mam poczucie całkowitej klęski, a każda porażka związana z niepowodzeniem po rozmowie kwalifikacyjnej w sprawie pracy odbiera mi resztki sił. Czuję się beznadziejnie, jakbym nic nie był wart i do niczego się nie nadawał. Kilka lat temu rozpadł się także mój związek z długoletnim partnerem. Leki mało mi pomagają, choć brałem już różne. Czasem wolałbym uciec na bezludną wyspę i żyć z dala od ludzi. Nie mam już pomysłu jak sobie pomóc.

Dzień Dobry Panu,

Dziękuje Panu za kontakt i za podzielenie się swoimi obawami :)

Z Pana relacji wnioskuję, że doświadcza Pan (obecnie) cierpienia emocjonalnego, z powodu utraty pracy, która dawała Panu spełnienie oraz straty, skutek rozstania z wieloletnim Partnerem (kilka lat temu).
Cierpienie uczuciowe skutkuje u Pana emocjami "negatywnymi" które są uznawane za niepożądane i które stara się Pan jak najszybciej wyeliminować.
Proszę nie pozostawać już samemu w tej sytuacji, z tą sytuacją poczucia
samotności, niepowodzeń i nawet "klęski" za słowami Pana.
Z racji (również) wieku biologicznego u Pana, ten fakt może również przyczyniać się do tzw. kryzysu wieku średniego (tzw. drugiej połowy życia).
Chcę Panu powiedzieć, że tzw. kryzys paradoksalnie bywa okazją do zmiany, do czegoś nowego, często lepszego, choć to niepokoi - jest to jak najbardziej w porządku.

Podsumowując, proszę sięgnąć po pomocne dla Pana wsparcie specjalistyczne, pod okiem Psychologa/Psychoterapeuty.
Jestem przekonana, że ma Pan wiele zasobów, choć teraz Pan tego nie zauważa...

Z życzeniami dla Pana oczekiwanych zdarzeń,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605