Jak poradzić sobie z nietrzymaniem moczu?

Po usunięciu stercza metodą laparoskopową dnia 26.09. br., cewnik F*** został usunięty 10.10.2011 r. i od tego momentu mam stały wypływ moczu, nie jest to b. mała ilość, lecz około 50 g. Po każdym ruchu, np. wstawanie po pozycji siedzącej, kaszel. Mam 73 lata i bardzo dobrą kondycję (fizyczną i psychiczną). Poza tymi ułomnościami nic mi nie dolega. Mam pytanie: Czy te dolegliwości ustąpią i po jakim czasie? Jeśli nie ustąpią, to proszę wskazać dobre instrumenty do odprowadzania moczu, których można używać i nie być skrępowanym otoczeniem (mam na myśli cewniki lub inne sprawdzone narzędzia).

Witam!
Opisany problem jest prawdopodobnie spowodowany zmniejszenie napięcia zwieracza pęcherza moczowego, może on nieco zmniejszyć swoje natężenie wraz z czasem, ale nie jest to pewne. Dużo zależy od tego czy i w jakim stopniu podczas operacji został uszkodzony pęczek naczyniowo-nerwowy znajdujący się w pobliżu prostaty (jest to dość częste powikłanie prostatektomii). W każdym razie proponuję skonsultować problem z urologiem. Możliwe, że uda się złagodzić objawy lekami zwiększającymi napięcie zwieracza pęcherza moczowego, ale nie jest to pewne. Ostateczną metodą pozostaje cewnik, ale nie jest to dobre rozwiązanie ze względu na zwiększone ryzyko zakażenia układu moczowego, jak również brak konieczności zastosowania tej metody. Przede wszystkim należy skonsultować problem z prowadzącym urologiem. Jeśli chodzi o sprzęt to proponuję zasięgnąć informacji w dobrze zaopatrzonych sklepach medycznych. Pozdrawiam serdecznie!