Jak poradzić sobie z niską samooceną i despotycznym charakterem męża?

jak poradzić sobie z niska samocena i despotycznym charakterem meza ?

Osoby z niską samooceną mogą mieć tendencje do wiązania się z osobami dominującymi, kontrolującymi; krytycznymi. Zwłaszcza jeśli tego również wcześniej doświadczyli od rodziców.
Oceniający charakter partnera jeszcze bardziej wzmacnia w nas poczucie lęku, winy i braku siły a tym samym jeszcze mocniej wpływa na zaniżenie samooceny. I tak tworzy się błędne koło z którego często bardzo trudno wyjść samemu.
W takiej sytuacji warto byłoby skorzystać z pomocy doświadczonego psychoterapeuty. Kogoś kto pomoże nauczyć się jak stawiać granice innym; pomoże doświadczyć nam siły która jest w nas po to aby bardziej się doceniać i nie bać walczyć o siebie; kogoś kto pomoże odkryć nasze potrzeby emocjonalne i nauczy jak je egzekwować od innych oraz nauczy jak kochać siebie bez wyrzutów sumienia tak aby nie pozwalać się krzywdzić.
Równolegle próbą rozwiązania może być również terapia małżeńska - tak aby partner nauczył się również szanować punkt widzenia i potrzeby drugiej strony.
Polecam teksty na moim blogu:
www.anna-mochnaczewska.bloog.pl
Opisuję tam różne schematy które wyjaśniają między innymi jak to czego doświadczyliśmy w naszym życiu wpływa na to jak się postrzegamy oraz jakie decyzje życiowe podejmujemy.

Pozdrawiam serdecznie,
Anna Mochnaczewska