Jak poradzić sobie z nudnościami towarzyszącymi przyjmowaniu leków?

Witam. Rok temu zdiagnozowano u mnie astmę. Muszę stale przyjmować leki. Obecnie zażywam tylko sterydy wziewne. Niestety, źle toleruję leki. Mam uporczywe nudności. Byłam u gastrologa. Miałam gastroskopię. Wszystko jest w porządku. Morfologia też jest prawidłowa. Niedobrze mi od sterydów. Dodam, że przy przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych też tak było. Nieustanne nudności. Ne wiem, co mam robić. Nie mogę zmniejszyć dawki sterydu, bo na niższych nie funkcjonuję. Nie mogę także zmienić leku, gdyż próbowałam już wszystkich innych sterydów wziewnych i nie pomagały mi. Wiem, że sterydy wziewne działają głównie miejscowo, ale chyba też trochę ogólnoustrojowo, skoro męczą mnie nudności.Dodam także, że mam bardzo okrągłą twarz od leków. Nie mogę także przyjmować leków przeciwleukotrionowych, ponieważ mam ostre bóle mięśni. Jak mam leczyć astmę, skoro nie mogę przyjmować leków? Nudności bardzo mi dokuczają. Czy mogą być spowodowane zahamowaniem czynności kory nadnerczy? Dodam, że na poczatku roku przez 2 miesiące zażywałam doustnie steryd w dawce 20 mg dziennie. Już pod koniec tego okresu nudności były potworne. Teraz, pomimo że jestem na znacznie mniejszej dawce, nadal mam nudności, ale trochę w mniejszym zakresie. Jak mam sobie pomóc? Nie mogę zażywać też leków przeciwwymiotnych, bo mam po nich dyskinezy.

KOBIETA ponad rok temu

To bardzo trudna sytuacja i obawiam się, że nie ma z niej bardzo prostego wyjścia. Być może inne leki przeciwymiotne (prawo zabrania mi podawania nazw), nowszych generacji niż ten przyjmowane przez Panią do tej pory, pomogą. Są one, niestety, drogie i niewielu lekarzy w ogóle o nich słyszało, jednak mogą być wybawieniem (nie są neuroleptykami, więc nie powinny dawać dyskinez).