Jak poradzić sobie z obojętnością w życiu codziennym, lenistwem i traumą?

Jak poradzić sobie z obojętnością w życiu codziennym, lenistwem i traumą ? Witam, mam 18 lat. Jestem raczej cicha osobą , tą która odcina się od wszystkiego co ją otacza od szkoły, ludzi itd. Codziennie zmagam się z rutyną i lenistwem mimo że sama naprawdę chcę coś dla swojej przyszłości zrobić. Jestem wyprana z emocji odkąd zostałam zgwałcona, pomimo to nie chodzę do psychologa chociaż to wpłynęło drastycznie na moje dzisiejsze życie. Do tego uważam siebie za mało atrakcyjną osobę, zawsze jak przechodzę obok ludzi to oni patrzą się z tą swoją obojętnością w oczach i obrzydzeniem. Mimo to nadal w jakimś stopniu utrzymuję z ludźmi kontakt, mam chłopaka, tylko jego, mimo to czuję że nie potrafię kochać. Zdarza się że nie wychodzę z domu parę dni pod rząd przez swoją nieśmiałość i ogólnym strachem przed spojrzeniami. Proszę o radę.

Dzień Dobry Pani,

Dziękuje Pani za kontakt.

Nie ukrywam, że Pani relacja zrobiła na mnie ogromne wrażenie
oraz równocześnie ucieszyła, gdyż Nasza relacja Online, może być tylko dobrym początkiem inspirującym Panią do terapii tradycyjnej.

Z zaprezentowanych i niepokojących Panią symptomów, dopatruję się ich przyczyny w Pani traumatycznym doświadczeniu przemocy seksualnej (gwałtu), czego i Pani jest świadoma, w jak drastyczny sposób wpłynęło to i wpływa na Pani codzienne życie...
Domniemam, że nie przepracowała Pani tego tak mocno urazowego zdarzenia, że nie podzieliła się Pani doznaniem tego, co Panią spotkało?
Nie napisała Pani, ile Pani miała wtedy lat - bo to ma znaczenie!

Jestem przekonana, że Pani problemy są w dużym stopniu związane z Pani akceptacją siebie oraz z akceptacją tego urazowego doświadczenia, dotyczącego tak delikatnej sfery seksualnej.

Traumatyczne zdarzenie, którego Pani doznała, w pewnym etapie życia, zaczyna mocno przeszkadzać w drodze kreowania swojego życia oraz podejmowania twórczych wyzwań.
Może objawiać się neurotycznymi myślami oraz zachowaniami, powodującymi postrzeganie siebie, w sposób nieadekwatny.

Tak nie musi być!
Proszę Panią, proszę już nie pozostawać z tym i w tym samej! proszę sięgnąć po tak potrzebne Pani wsparcie oraz pomoc psychologiczną/psychoterapeutyczną, do Poradni Zdrowia Psychicznego (bez skierowania) by mogła Pani przepracować przeszłość, by nie miała ona już wpływu na Pani teraźniejszość.

Jestem autorką artykułu, opublikowanego na Portalu Abc Zdrowie, do którego podsyłam Pani link - jest to wprawdzie o molestowaniu w dzieciństwie, jednak pewne symptomy/konsekwencje są do siebie bardzo podobne, bo w obu przypadkach dochodzi (bez zgody!) do
przekroczenia granic intymnych/seksualnych.

https://portal.abczdrowie.pl/molestowanie-dzieci-konsekwencje-w-doroslym-zyciu-co-mozna-zrobic

Wspieram Panią mentalnie, życząc siły wewnętrznej i odwagi!

Gdyby miała Pani życzenie takiej rozmowy ze mną, zapraszam Panią serdecznie do kontaktu via Skype.

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605