Jak poradzić sobie z odejściem bliskiej osoby na skutek choroby?

Witam, Dwa miesiąc temu zmarł mój tata... Od dnia jego śmierci każdego dnia patrzę na jego zdjęcie wystawione na półkę, jednak patrzenie na nie sprawia mi ogromny ból...mam ogromny opór aby je schować, odwrócić czy postawić w miejscu niedostepnym dla mojego oka... Tata był mi bardzo bliski... wiele z nim przeszlam w walce z jego chorobą... Czy patrzenie na zdjęcie jest dobrym rozwiązaniem w pogodzeniu się z jego śmiercią...? Nawet jeśli wywołuje ogromny ból..? Jednego dnia ogarnęła mnie złość ze tak się "katuje" tym zdjęciem i odwrocilam je ale za chwilę wróciło na miejsce...

Jest to bardzo świeża strata i naturalne i normalane jest to, że Pani przeżywa w związku z tym trudne emocje. Co do zdjęcia to pytanie, co Pani chce uzyskać patrząc się na to zdjęcie (może tak symbolicznie chce Pani tatę zatrzymać przy sobie?)? Żeby pogodzić się ze stratą, trzeba dać sobie takie przyzwolenie na to, że ta osoba odeszła (umarła) i doceniać to, co ta osoba wniosła w nasze życie. Zachęcam do przeczytania wpisu na blogu, gdzie pisałam o życiu po stracie... https://psycholifestyle.blog/2019/01/15/zycie-po-stracie/