Jak poradzić sobie z odrzuceniem przez ludzi?

Jak poradzić sobie z odrzuceniem? Z naglym odwróceniem się osoby, która uważała się za przyjaciela a teraz nie chce w ogóle rozmawiać i zerwała całkowicie kontakt? Jak pogodzićsięz myślą, że ktośkłamal oferując przyjaźń, przy czym przy pierwszym konflikcie zerwał znajomość? Jak przestać się upokarzać i prosić o powrót i o chwilę rozmowy ? Jak pogodzić się z uczuciem wykorzystania,kpiny, drwiny i szczeniackiej zabawy ze strony tej osoby?Odzyskać spokój i szacunek do samej siebie?I.. nie tęsknić

Dzień dobry

sugeruję, żeby spotkała sie Pani z psychologiem - on oceni czy wystarczy Pani tzw. wsparcie psychologiczne, czy wskazana jest wejście w proces terapeutyczny. zadaje Pani wiele pytań egzystencjalnych i emocjonalnych, a takie pytania najlepiej kierować do specjalisty.

Pozdrawiam
Joanna Gerwel
Psycholog, Psychodietetyk
www.joannagerwel.pl

Niestety nie da się nikogo zmusić do kontaktu. Często przynosi to odwrotny skutek. Nie mamy wpływu na zachowania innych ludzi i czasami jedynym wyjściem jest pogodzenie się z nimi (zachowaniami).
Zachęcam do wizyty u psychologa w celu omówienia trudnych emocji i poradzenia sobie z nimi.

Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry, po pierwsze nie mamy całkowitego wpływu na to jak ktoś zachowuje się wobec nas, jakie decyzje podejmuje, jak nas traktuje i czasem trzeba się po prostu pogodzić z zakończeniem pewnych relacji. Jeżeli przezywa pani poczucie odrzucenia w wielu relacjach zachęcam do konsultacji u psychologa - psychoterapeuty i być może rozpoczęcia psychoterapii podczas której dowie się pani dlaczego tak się dzieje. Pozdrawiam.