Jak poradzić sobie z ogromnym smutkiem?

Witam. Od ok. 3 lat mam dość destrukcyjne stany. Zaczęły się od ogromnego, wszechobecnego smutku. Jest on obecny cały czas, z różnym nasileniem. Nie mam motywacji do czegokolwiek, czuję się jakbym żyła ostatkami sił. Mam wrażenie życia w jakiejś izolacji, jakby wszystko było iluzją. Bezwiednie rozdrapuję sobie skórę do krwi. Staram się nad tym panować, kiedyś popadałam w całkowitą bezczynność, teraz się zmuszam, biorę deprim forte, jednak jest to trochę uciążliwe. Co mogę zrobić w tej sytuacji?

Dzień dobry.

Z opisu można wnioskować, że Pani stan kwalifikuje Panią do skorzystania z pomocy. Sugerowałbym konsultację psychologiczną i prawdopodobnie terapię.

Pozdrawiam.

Mgr Michał Pyter Psychologia

Witam.
Zdecydowanie zachęcam do konsultacji ze specjalistą (psychologiem, terapeutą,psychiatrą), który może Pani w tym trudnym okresie życia. Niekiedy jesteśmy w stanie poradzić sobie z naszymi smutkami, złością, czy lękiem, jednak bardzo często nie potrafimy samodzielnie sięgnąć do pokładów w nas samych, dzięki którym moglibyśmy się z tym uporać. W takich momentach potrzebna jest pomoc, kogoś innego.

Pozdrawiam i życzę powodzenia,
Michał Pyter
http://michalpyter.com

Z opisu wynika, że boryka się Pani z zaburzeniami nastroju i trwają one już dość długo. Deprim forte nic tutaj nie pomoże, to ziołowy lek który może być stosowany doraźnie w lekkich stanach spadku samopoczucia. A u Pani problem wydaje się być poważniejszy. Dlatego zachęcam do konsultacji z psychologiem/psychoterapeutą i omówienia z nim swoich odczuć.

Pozdrawiam serdecznie.

Witam,

Gorąco zachęcam do konsultacji z psychologiem/psychoterapeutą i poważne rozważenie podjęcia psychoterapii. Wskazane też, by wybrała się Pani do lekarza psychiatry. Jeśli już jakiekolwiek leki, to najlepiej pod okiem specjalisty - i dobrze będą działać i Pani nie zaszkodzą. Samej trudno poradzić sobie z tego rodzaju stanami. Po pomoc może się Pani zgłosić na przykład do Poradni Zdrowia Psychicznego.

Pozdrawiam
Karolina Matlak