Jak poradzić sobie z opinią dot. swojego wyglądu?

Nie chce juz żyć. Nienawidzę siebie i swojego wyglądu. Uważam się za osobę pozbawiona charakteru. Przy innych ludziach czuje się jak śmieć. Zrezygnowałam ze studiów o których marzyłam, do pracy też już nie chce chodzić. Nie widzę sensu dalszego życia. Zawsze gdy zmieniam środowisko obiecuje sobie ze będzie inaczej ale nic się nie zmienia. Bardzo chciałabym mieć dobre relacje ze wspollokatorami ale się wstydzę do nich odezwać. Ciągle myślę o samobójstwie. Jak mam sobie poradzić z tym sama?

Niestety, nie jest możliwe aby mogła Pani sobie poradzić tylko i wyłącznie sama, rozumiem że z jakiegoś powodu trudno Pani zaufać innym i jest Pani nimi rozczarowana.
Ponieważ ma Pani myśli samobójcze, zalecam jednak jak najszybszą konsultację z lekarzem psychiatrą.
Być może warto zastanowić się nad farmakoterapią? Leki pomagają w leczeniu depresji.
Może w dalszej przyszłości będzie Pani w stanie zastanowić się nad psychoterapią.

Witam serdecznie,
nieśmiałość jest częstym zjawiskiem u tak młodych ludzi,ale poczucie "bycia śmieciem"jest bardzo destrukcyjne dla kontaktów,gdyż wchodząc w kolejne środowisko odczuwa się już na wstępie niechęć a wraz z nią zaczynamy się sami zachowywać odwrotnie do potrzeb.Zachęcam Panią do popracowania nad swoimi przekonaniami,ponieważ nawet,gdy zostały zasiane głęboko i skutecznie,zawsze można je świadomie zmienić i "wyleczyć zainfekowaną sadzonkę".Proszę więc poszukać psychoterapeuty/m.in.pracującego w konwencji ericksonowskiej/,ale niekoniecznie.Każda osoba z uprawnieniami pomoże Pani w problemie.
Pozdrawiam bardzo,bardzo ciepło.