Jak poradzić sobie z osłabieniem i palącym bólem mięśni?

Witam. Mam problem z którym borykam się od około 3 lat. Wiąże się on z nagłym osłabieniami fizycznymi - zwłaszcza po wysiłku nie odczuwam bólu który jest typowy dla zakwasów a raczej odczuwam to jako palenie mięśni. Zawsze trwa to kilka dni później przechodzi. Po czym znów powraca. Problem staje się coraz poważniejszy. Zacząłem tracić na wadze albo raczej mieć problem z jej utrzymaniem. Nie jest to duża utrata zaledwie 5 kg. Chodziłem po różnych lekarzach morfologia jest dobra. Nie znaczne podwyższone limfocyty i eozynofile. jedna Pani psycholog stwierdziła że to przez nerwice. Druga natomiast ze ona nie widzi podstaw do tego żebym się na nią leczył bo jej zdaniem jest wszystko ok. Moim również.. nie mam żadnej traumy z dzieciństwa mam swoją dobrze prosperujaca firmę zdrowego syna kobietę. Robiłem holter ekg oraz ciśnieniowy razem z pierwiastkami witaminami wszystko w porządku. Nie wiem skąd mogą się brać takie osłabienia. Nie wiem też do kogo zgłosić się o pomoc bo mam wrażenie że jak morfologia jest wporzadku to każdy lekarz traktuje to lekceważaco. Dodam jeszcze że od grudnia boli mnie krzyz. Robiłem rezonans odcinka lędźwiowego wszystko ok. Ciężko jest mi pracować wstawać rano przez te dolegliwości.. proszę o odpowiedź. Pozdrawiam Piotr

Dzień Dobry Panie Piotrze,

Z Pana relacji symptomatycznej, zabrakło mi info, jaki styl życia Pan prowadzi na co dzień?

Domniemam, że przyczyną niepokojących Pana objawów może być deficyt (regularnej) aktywności fizycznej?

Jest takie powiedzenie, którym tutaj chętnie i często się dzielę, że:
RUCH zastąpi niemal każdy lek, ale żaden lek nie zastąpi ruchu...

Serdeczności i tylko satysfakcjonującego samopoczucia Panu życzę,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605

Witam Pana,

jeśli wykluczone są choroby somatyczne, całkiem możliwe, że przyczyną jest czynnik psychiczny - w związku z tym zalecane jest leczenie metodą psychoterapii poznawczo - behawioralnej.
Pozdrawiam serdecznie