Jak poradzić sobie z ospałością przy antydepresantach?

Proszę bardzo o pomoc.Mieszkam na Islandii od kilku miesięcy.Wcześniej chorowałam na depresje, wszystko jest okey, ale po za tym, że budzę się w nocy.Przyjmuje tebletki na senn i na dzień antydepresanty.Potem w ciagu dnia jestem ospała, czasami zdarza się 3 razy z rzedu ze sie budze, potem nie spie np od 2 albo budze sie kilka razy w nocy.Nie stresuje sie, myśle pozytywnie, ale jak nie spie to wtedy zaczyna się źle.Chcę się tutaj zapytać, bo Polscy lekarze mają inne podejście niż Islandczycy.

Witam Panią. Być może przepisane leki (tak zakładam, że ma je Pani zapisane przez lekarza) powodują rozregulowanie Pani naturalnego rytmu odpoczynku jaki powinien dawać sen i aktywności. Proszę porozmawiać z lekarzem o działaniu zapisanych Pani leków i o ewentualnej interakcji pomiędzy nimi (z tego co się zorientowałem zażywa Pani więcej niż jeden lek). Na podstawie Pani postu trudno mi stwierdzić czy korzysta Pani z oddziaływań psychologicznych. Taka pomoc może stanowić ważne uzupełnienie leczenia farmakologicznego. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Witam, o skutkach stosowania leków warto by było porozmawiać z lekarzem który je zalecił. Napisała Pani że Polscy lekarze mają inne podejście niż Islandczycy. Czym różnią się te podejścia? Nie wiem w jakiej Pani jest sytuacji, czy ma Pani możliwość wyboru i skorzystania z konsultacji z polskim lekarzem? Być może poza leczeniem farmakologicznym warto by było skorzystać ze wsparcia psychologa. Pozdrawiam serdecznie

Witam Panią
Niestety, jeżeli lek nasenny stosowany jest powyżej
4 tygodni, następuje przyzwyczajenie (uzależnienie),
a poza tym rozwija się zjawisko
tolerancji, czyli zachodzi konieczność przyjmowania
coraz większych dawek leku aby zasnąć lub spać dłużej.
Jednocześnie organizm traci umiejętność
spontanicznego zasypiania bez leku.
Zapewne wie Pani tez o tym, że leki nasenne
nie leczą bezsenności, a jedynie pomagają zasnąć.
Jednakże tylko wtedy, gdy się je zażyje.
Bezsenność ma najczęściej podłoże psychologiczne.
Do najczęstszych przyczyn bezsenności należą stres,
nerwice, lęki, depresja
Podobnie jest z depresją – „wszystko jest okey”,
gdyż przyjmuje Pani antydepresanty.
Powinna Pani jednak wiedzieć, że leczenie
farmakologiczne nie leczy depresji
i nie rozwiązuje Pani problemów,
jedynie tłumi objawy.
Depresja i bezsenność często występują razem.
Jeżeli chce Pani skutecznie pozbyć się problemu
i wyleczyć z depresji i zaburzeń snu,
to zachęcam do skorzystania z psychoterapii.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy
choroby ale również dociera się do przyczyny
problemu i znajduje się sposób jego rozwiązania.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną
o problemie, to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie