Jak poradzić sobie z owsikami?

Witam. Mam problem, w przedszkolu córki podobno panują owsiki. Po przyjściu z pracy, chcąc skorzystać z toalety zauważyłam na jej dnie glistki dość spore, koloru ciemnego, były jeszcze żywe. Czy to możliwe aby owsiki były w ubikacji przez tyle godzin? Czy owsiki mogą być czarne? Proszę o informację bo już nie wiem czy panikuję.

Lek. Paweł Szadkowski

Rozpoznanie opiera się na wykrycie jaj owsika na skórze w okolicy odbytu badaniem mikroskopowym wymazu z okolicy odbytowej. Czasem można zaobserwować dorosłe samice w okolicy odbytu lub na powierzchni stolca. Jeśli to panią martwi sugeruję udać się do lekarza w celu oceny stanu klinicznego i zlecenia odpowiednich badań.