Jak poradzić sobie z płaczliwością i huśtawkami nastrojów?

Witam! Mam problem ponieważ nie wiem czy mam coś z tym robić (a jeśli tak to do kogo się zwrócić)? Chodzi mi o mój stan psychiczny. Od dość dawna często jestem w bardzo podminowanym nastroju (często bez powodu), mam wrażenie, że nie jestem nikomu potrzebna (myślalam, że minie po związaniu się z kimś ale tak się nie stało), poczucie beznadziejności, problemy ze snem (spanie bez przerwy), mam ochotę rozpłakać się bez powodu lub gdy ktoś stara się być wobec mnie miły/życzliwy. Co mam zrobić?

Witam,

Patrząc całościowo na człowieka, Pani stan może związany być zarówno z samym funkcjonowaniem psychiki ( tutaj należałoby skonsultować się z psychologiem, aby dokonał rzetelnej diagnozy, która niemożliwa jest przez portal ), ale również z innymi zaburzeniami organizmu np. hormonalnymi. Przy okazji wizyty u lekarza pierwszego kontaktu, proszę opowiedzieć o swoich dolegliwościach, gdyż oprócz pójścia w psychologiczną diagnostykę m.in. zaburzeń depresyjnych, warto sprawdzić czy to przypadkiem nasz organizm nie "płata figla" przez co może być Pani rozdrażniona, przemęczona.

Pozdrawiam,

Małgorzata Mazurek

Witam,
stan cierpienia jaki Pani opisuje wymaga konsultacji. Dobrze pójść do lekarza pierwszego kontaktu i do psychologa. Z opisu można wnioskować, ze jest to obniżenie nastroju, może być to stan depresyjny. Takie samopoczucie zawsze ma swoje źródło. Przyczyną może być coś co się stało, albo życie które Pani teraz wiedzie nie jest zadowalające. Warto się temu przyglądnąć ze specjalista, bo z informacji tu podanych ciężko jest postawić konkretna diagnozę.
Pozdrawiam i życzę zdrowia
Krystyna Zelek