Jak poradzić sobie z problemami finansowymi w związku?

Witam, zawaliłam życie i związek. Ukrywałam przez 3 lata, że nie wpłacałam pieniędzy na kredyt na mieszkanie. Konsekwencją jest "opieka" komornika i zagrożone mieszkanie. O całej sytuacji dowiedział się mój partner przypadkiem. Wyjechał za granicę, zostawił mnie. Najpierw chciał, żebym zostawiła to wszystko, sprzedała mieszkanie, zabrała naszego syna i wyjechała razem z nim, teraz mówi, że tego nie chce. Nie mogę sobie z tym poradzić. Wiem, że to moja wina, ale warczę na niego. Proszę o pomoc.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, Szanowna Pani, jeśli sama nie daje sobiePani rady z problemami musi Pani nauczyć sie rozmawiać o nich i rozwiązywać je wspólnie w związku, z partnerem. pomocna może okazać sie konsultacja z psychologiem. Pozdrawiam

Witam, zawiodła Pani partnera w bardzo poważnym stopniu,ale macie Państwo syna, być może z tego powodu jego ojciec zmieni za jakiś czas zdanie, trudno jest porzucić własne dziecko jeżeli się go kocha. Przed Panią ważne zadanie, aby swoim zachowaniem i postępowaniem odbudować zaufanie do siebie, proponuję zakasać rękawy i wziąć się do roboty. Powiedzieć partnerowi,że Pani go kocha i że będzie walczyć o wasz związek i zadbać o naprawienie tego co Pani zawaliła.Pozdrawiam

Witam,

sytuacja którą Pani opisała brzmi bardzo poważnie. Nie była Pani z partnerem szczera i wygląda na to, że nie tylko ma do Pani żal, ale uznał, że nie może Pani zaufać, w związku z tym postanowił zdystansować się w tym związku. Pisze Pani, że zdaje sobie sprawę, że to jej decyzje spowodowały tę trudną sytuację, trochę nie ma Pani wyboru poza wzięciem na siebie odpowiedzialności i podjęcia próby odzyskania zaufania partnera. Jest to możliwe, jednak z pewnością nie stanie się to szybko, będzie wymagało czasu. Ale nie tylko – także konkretnych ustaleń, co do funkcjonowania Państwa związku, decyzji, informacji, co może pomóc. Przede wszystkim muszą Państwo przeprowadzić szczerą rozmowę o tym co jest teraz i przyszłości. Czy pomimo sytuacji, partner zechce dać Pani kolejną szansę i na czym miałaby ona polegać. Polecam skorzystanie z usług mediatora lub psychoterapeuty par, obecność specjalisty może Państwu pomóc w przeprowadzeniu takiej rozmowy tak, by była ona jak najbardziej konstruktywna dla Państwa.
Problem jest poważny, więc nie powinna Pani mieć nadziei, że „rozejdzie się po kościach”. Wygląda to na poważny kryzys, jeśli zależy Pani na podtrzymaniu związku polecam więc podjąć próbę aktywnego zwalczenia go – przede wszystkim przyznać się do błędu, przeprosić i wyrazić chęć naprawienia sytuacji. Jeśli nie czuje się Pani na siłach stawić czoła sytuacji, zawsze może Pani skonsultować się z psychologiem, zaplanować co Pani powie, przygotować się do tej rozmowy. Nawet jeśli nie będzie Pani miała szansy zawalczyć o związek, warto w trakcie spotkań ze specjalistą przyjrzeć się sobie, swojemu funkcjonowaniu w związku, dlaczego nie rozmawia Pani z bliską osobą o tak ważnych sprawach, jak poważne problemy finansowe. Być może warto poznać odpowiedzi na takie pytania, by w przyszłości mieć szanse na stworzenie związku opartego na zaufaniu, tak niezbędnym do stworzenia czegoś trwałego.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel
http://www.nietylkochwile.pl/pl/psycholog-online,3.html