Jak poradzić sobie z problemami psychologicznymi?

Witam serdecznie. Leczę się od czterech lat na depresję i nerwicę,byłam w szpitalu psychiatrycznym sześć miesięcy w tym roku i ubiegłym tak samo. Dodatkowo w tym roku zdiagnozowano jeszcze zespół stresu pourazowy. W dzieciństwie byłam ofiarą przemocy sexualnej. Byłam wychowywana przez rodziców ktorzy codziennie pili alkohol i znecali się nad nami Obecnie chodzę co tydzień na psychoterpię indywidualną, cały czas biorę leki. Nadal czuję beznadziejność. Nie chcę tak żyć.

Witam, jest Pani pod opieką lekarza psychiatry i psychologa. Jest Pani na dobrej drodze do tego żeby polepszyć swój stan psychiczny. Dużo Pani robi w tym kierunku. Proszę porozmawiać ze swoim psychologiem o swoich oczekiwaniach, być może poza terapią indywidualną warto skorzystać z możliwości uczestniczenia również z terapii grupowej, rozmowy i wsparcia osób które borykają się z podobnymi problemami co Pani. Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry, zachęcam Panią do porozmawiania z lekarzem prowadzącym i terapeutą o tym jak się Pani czuje. Z doświadczenia wiem, że uporanie się z tego rodzaju zranieniami wymaga czasu. Lecząca w tym procesie jest relacja terapeutyczna. Dzięki niej możliwy jest powrót do bolesnych zdarzeń oraz wyrażenie i odreagowanie wielu uczuć związanymi z nimi. W tej pracy nie jest wystarczająca terapia werbalna czyli polegająca wyłącznie na rozmowie. Potrzebna jest również praca niewerbalna czyli skoncentrowana na emocjach i ciele. Pozdrawiam - Krzysztof Pawłuszko