Jak poradzić sobie z problemami w związku partnerskim?

Witam. Byłam z partnerem ponad 5 lat. Ostatnie 3 miesiące bez przerwy się kłócimy. W czerwcu dowiedziałam się że mnie zdradził w tamtym roku. Porozmawialismy i mu wybaczyłam, lecz od tamtej pory nie mogłam mu zaufać. Zaczęłam go kontrolować i odkryłam że pisze z koleżankami nawet była wzmianka o spotkaniu. Zerwał ze mną bo się dowiedział że przeglàdałam jego rozmowy.Niedawno powiedział mi że chce wszystko przemyśleć i odpoczàć bo chce sprawdzić czy za mną zatęskni. Co mam zrobić w takiej sytuacji? On się obawia czy to nie jest z jego strony przyzwyczajenie :( prosze o radę...

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za kontakt :)

Zacznę od tego, że jest przyczyna i skutek tej przyczyny...

Z zaprezentowanej przez Panią relacji, wnioskuję, że być może wkradła się do Państwa pięcioletniej relacji monotonia, przewidywalność?
Być może wcześniej Państwo nie rozmawialiście o swoich potrzebach, pragnieniach, obawach?
Być może nie było między szczerej/otwartej Wami komunikacji?
I być może stąd poszukiwania Pani Partnera CZEGOŚ?

Naturalnym jest, że związek partnerski przechodzi przez różne fazy, często powiązane z kryzysem.
Gdy w związek wkrada się rutyna, to jest to wskazówka, że relacja została mocno zaniedbana.

Co ma Pani zrobić w takiej sytuacji?
Nie pozostaje Pani nic innego, jak przyjąć do wiadomości decyzję Partnera...

Czy ją zaakceptować?
To zależy od tego:
1. Jak Pani czuła się w tej relacji?
2. Dlaczego była Pani w tym związku?
3. Co ta relacja Pani dawała, czy była źródłem szczęścia/wzrastania?
4. Czy taka relacja jest dla Pani modelem partnerstwa, którego Pani oczekuje dla Siebie?
5. Czy i jakie są szanse na ewentualną pracę nad związkiem/w związku?

Szczera odpowiedź samej Sobie, na powyższe pytania może być trudna, jednak byłaby dla Pani przydatna we wzięciu pod lupę Pani związku, by z perspektywy dystansu zobaczyć, co dla Pani jest ważne
w związku partnerskim.

Gdyby miała Pani życzenie zwyczajnej rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu via Skype lub telefonicznego.

Z przesłaniem dla Pani Tego, Co jest dla Pani teraz najbardziej potrzebne!

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605