Jak poradzić sobie z problemem pustki w głowie?

Chciałabym dowiedzieć się jak poradzić sobie z problemem pustki w głowie. Odczuwam ogromne spowolnienie myślenia, problemy z wyobraźnią, pamięcią, koncentracją, wrażenie jakbym straciła swoją wiedzę i inteligencję. Podczas rozmów często wychodzę na osobę nie mającą wiele do powiedzenia, mało elokwentną, mam zablokowaną jasność umysłu. Nie dociera do mnie często to co ktoś mówi, to co czytam, mam problem z nauką. Do tego widzę świat płasko, jakby w 2D. Moje emocje zbladły, czuję odcięcie umysłu.

Dzień dobry
Takie objawy jak Pani zazwyczaj określamy jako dysocjacje. Bardzo często pojawiają się w wyniku, bądź są przejawem zaburzeń na głębszym poziomie.Mogą one powstawać zarówno w wyniku przebytych traum i nadużyć,jak również mogą stanowić obronę naszej psychiki.
Polecam kontakt z psychoterapeutą najlepiej pracującym w nurcie psychodynamicznym.
http://psychoterapia-krakow.net/

Dzień Dobry Pani,

Zachęcałabym Panią do kontaktu z Poradnią Zdrowia Psychicznego, celem diagnostyki
i ewentualnego leczenia psychoterapeutycznego.

Myślę, że pomocnym w diagnostyce byłaby dla Pani również konsultacja i badanie neuropsychologiczne, celem zbadania funkcji poznawczych (pamięć, koncentracja, myślenie..).

Z przesłaniem dla Pani wszystkiego najlepszego,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Witam Panią
Czy pamięta Pani kiedy zaczęły się Pani problemy?
Nie wspomina Pani nic o tym, jaki tryb życia Pani prowadzi.
Czy przeżywa lub przeżywała Pani jakieś stresujące sytuacje?
Czy w Pani życiu wydarzyło się coś szczególnego?
Jak Pani funkcjonuje od strony psychologicznej?
Problemy, które Pani opisuje mogą być reakcją obronną
ludzkiej psychiki na stres, lęk, przeżywane emocje,
czy traumatyczne przeżycie w przeszłości.
Psychika i ciało stanowią integralną i współzależną całość .
Stany psychiczne człowieka zawsze oddziaływają
na procesy fizjologiczne, procesy poznawcze itd.
Problemy z pamięcią i koncentracją u ludzi młodych
najczęściej spowodowany jest brakiem snu, stresem,
przemęczeniem lub zażywaniem substancji psychoaktywnych.
Towarzyszą też nerwicy, stanom lękowym i depresji.
Problemy z pamięcią i koncentracją powodują spowolnienie
toku myślenia i problemy z komunikacją.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu
okoliczności, które doprowadziły do opisanych przez Panią
zaburzeń.
Bardzo ważne jest, żeby Pani problem został
prawidłowo zdiagnozowany leczenie, psychoterapię.
W takim przypadku najlepszym sposobem dotarcia
do przyczyny i znalezienia właściwego rozwiązania
problemu jest konsultacja z psychologiem.
Jeżeli żadne z powyższych u Pani nie występują,
to należy koniecznie skonsultować problem z neurologiem.
Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl