Mężczyzna , 31 lat Od 1,5 roku po nadwyrężeniu krtani mam problemy z głosem. Przewlekłe zapal. oraz niedomykalność strun zaleczone. Obecnie laryngoskopia stwierdza że z krtanią wszystko ok, badania tarczycy i usg - ok, gastrol. przełyk ok - refluksu nie stwierdzono. Jednak nie odzyskałem normalnego głosu. Mogę mówić tylko normalnym delikatnym tonem i nie długo bo tracę głos. Nie jestem w stanie wydobyć głośnego głosu. Laryng. i foniatra już nie mają pomysłu. Tylko jonoforezy. Może ktoś coś doradzić? Co to może być
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • USG – USG, czyli popularny skrót dla nazwy ultrasonografia, to badanie, dzięki któremu można uzyskać obraz narządów i tkanek organizmu ludzkiego. Obecnie USG jest najpopularniejszym badaniem obrazowym wykonywanym w codziennej praktyce lekarskiej.
  • USG tarczycy – Badanie USG tarczycy jest bezbolesne oraz całkowicie bezpieczne. Pozwala na określenie kształtów, rozmiarów oraz położenia i struktury gruczołu tarczowego. Ponieważ jest on umiejscowiony dość powierzchownie, jest łatwo dostępny w trakcie badania.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: