Jak poradzić sobie z problemem z masturbacją?

Mam problem z masturbacją. Od kilku lat masturbuje się nałogowo. Nawet kilka razy dziennie. Staram się to ograniczyć od kiedy poznałem dziewczyne, tyle że jeszcze ze sobą nie współżyliśmy. Teraz robie to średnia raz na 2/3 dni, a staram się to ograniczyc całkowicie. Zabawiamy się razem oralnie i nie mam problemów z osiągnięciem erekcji. Próbowaliśmy raz współżyć jednak nam się nie udało. Sądzę ze miałem zbyt "miękkiego" penisa. Czy możemy miec problemy przez masturbacj? Jak sobie z tym poradzic?

Dzień Dobry Panu,

Zachęcałabym Pana do skoncentrowania się wraz z Partnerką, przede wszystkim na dotyku i odczuciach zmysłowych płynących z ciała, na radości i cieszenia się sobą, bez naciskania na siebie, czy na Partnerkę, w scenerii relaksacyjnej muzyki, świec, zapachów, kwiatów..., tak, jakby to była dla Was uczta dla zmysłów..., czyli sfokusowanie przede wszystkim na dotykaniu i przytulaniu, a nie zadaniowo i konkretnie na seksie.

Gdyby to nie zafunkcjonowało, polecam konsultację seksuologiczną.

Życzę Panu radości w bliskiej relacji ,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Opisany przez Pana problem prawdopodobnie ma podłoże związane ze stresem, poczuciem presji i pragnieniem spełnienia oczekiwań ze strony partnerki. Incydentalne zaburzenia wzwodu mogą prowadzić do nasilenia lęku i chęci wycofania się ze współżycia, co jednak nie rozwiązuje problemu. Jedną z metod pracy jest ukształtowanie przeświadczenia, że kobieta do "zaspokojenia" wcale nie potrzebuje stosunków genitalnych - wiele dziewczyn jako równie lub bardziej przyjemne ocenia pieszczoty oralne lub manualne. Proszę nie czuć na sobie presji podejmowania kontaktów dopochwowych, przynajmniej na jakiś czas. Współżycie powinno kojarzyć się z przyjemnością, spontanicznością i zabawą, a nie ze stresem i przekonaniem, że "nie wolno dać plamy". Współcześnie jest wiele skutecznych metod leczenia zaburzeń erekcji i jeśli problem będzie się utrzymywał, zalecam wizytę u seksuologa, który dokładnie przyjrzy się sprawie i zaproponuje konkretne oddziaływania terapeutyczne.

https://terapiaslomka.wordpress.com/