Jak poradzić sobie z przemocą psychiczną ze strony męża?

Witam Mam problem z mężem. Domyślam się że to co robi jest to przemoc psychiczna. Nie wiem jak sobie z tym poradzić.Wcześniej jakoś z tym walczyłam i dawałam radę. We wakacje 2013r. przechodziliśmy kryzys rozstania. Po nim jak wróciliśmy do siebie było cudownie. Mąż wiedział że kocham dzieci. Mamy 3letnią córeczkę i zdecydowaliśmy się na drugie,jestem w 6mc ciąży i nagle nastąpił nawrót jego zachowań agresywnych,uderzeniem w przedmioty lub rzucaniem, ciągłych krzyków, ja nie wiem co mam robić?:(

Szanowna Pani, przemoc w rodzinie to problem zarówno psychologiczny i społeczny ale także prawny. Najpierw proszę spróbować namówić męża na wspólną terapię. Jeśli mąż się nie zgodzi warto rozważyć zwrócenie się o pomoc do instytucji powołanych do udzielania pomocy ofiarom przemocy. Może Pani udać się do Ośrodka Pomocy Społecznej bądź policji. Są to jedne z wielu instytucji, które są mają możliwość założenia Niebieskiej Karty. Jest to procedura, która uruchamiana jest wtedy kiedy istnieje podejrzenie przemocy w rodzinie Wypełniony w rozmowie z Panią formularz jest przesyłany do Zespołu Interdyscyplinarnego, który analizuje sytuacje i proponuje różne sposoby wsparcia i pomocy. Zawsze może też Pani zadzwonić na jeden z poniższych numerów telefonów i porozmawiać z osobami wykwalifikowanymi jeśli chodzi o pomoc ofiarom przemocy. Tam na pewno uzyska Pani konkretne wskazówki, co robić w tej trudnej dla siebie sytuacji. Zachęcałabym do wykonania takiego telefonu, gdyż zachowania Pani męża są niebezpieczne biorąc pod uwagę ciążę oraz starszą córeczkę. Jeśli nastąpi eskalacja opisywanych zachowań dzieciom jak i Pani może stać się krzywda.

Centrum Praw Kobiet: (22) 621-35-37
Niebieska Linia: (22) 668-70-00, 801-120-002
Pomoc ofiarom przemocy: (22) 666-00-60

Pozdrawiam,
Monika Wysota

Witam serdecznie,
z tego co Pani piszę rzeczywiście można dopatrzeć się znamion przemocy i może istnieć zagrożenie przemocy nie tylko psychicznej, krzyki, uderzanie w przedmioty, domyślam się, ze może to wzburzać w Pani strach. Warto zadbać o siebie, swój spokój, swoje bezpieczeństwo. Warto także zapewnić to sobie na stałe. Warto skontaktować się z profesjonalistami zajmującymi się przemocą, polecam kontakt z pogotowiem niebieska linia. Myślę, ze tamtejsi specjaliści odpowiedzą na wszelkie Pani pytania i pomogą Pani. Pozdrawiam.