Jak poradzić sobie z przeszłością partnerki?

Jestem z dziewczyną od 3 miesięcy, jednak mam problem ze sobą, ale chciałbym opowiedzieć chwilę o sobie by zostać zrozumianym. Byłem w 6letnim dosć szczęśliwym związku, jestem człowiekiem typu, który nie ma problemu odmówić pokusom, alkohol, papierosy jakieś inne używki to mnie nie dotyczyło. Nie 'zażywałem' ich wcale. Po rozstaniu z dziewczyną nie chodziłem załamany, patrzyłem optymistycznie w przyszłość. Naprawdę mnie to nie ruszyło, co mnie nawet przeraziło w pewnym momencie. Potem poznałem obecną dziewczynę, zakochałem się strasznie ze wzajemnością, jednak od słowa do słowa w pewnym momencie zaczęła ciekawić mnie jej przeszłość i to był gwóźdź do trumny dla mnie. Liczba partnerów seksualnych szczerze mnie nie zniechęca, bo to były mniej lub bardziej udane związki, były w tym emocje a że źle ulokowane, powiedzmy, że jestem w stanie to zrozumieć. Jednak miała epizod chodzenia po klubach i całowania, obmacywania się z przypadkowymi kolesiami. Co w moim 'kodeksie moralnyn' jest nie dopuszczalne. Jeszcze jednorazową sytuację bym zrozumiał, jednak rok to dla mnie za dużo. Najbardziej boli mnie chyba to, że po prostu nie spodziewałem się tego po niej ani przez chwilę. Czysto rozsądkowo wiem, że powinien ją zostawić, ale tym razem emocje grają pierwsze skrzypce. I tu mam 2 pytania : 1) Proszę o jakaś radę. 2) Do jakiego specjalisty powinien się udać z takim problem ?

Witam Pana,
rozmowa z psychologiem, psychoterapeutą może pozwoli zrozumieć swoje emocje dotyczące życia erotycznego partnerki.
Pozdrawiam serdecznie

Witam,
nie wiem dlaczego uważa Pan, że powinien Pan zostawić obecną partnerkę i dlaczego taka decyzja miałaby coś wspólnego z rozsądkiem? Przecież pisze Pan, ze Państwo się wzajemnie kochacie. To nie jest ważne? A może uważa Pan, że ludzie się nie zmieniają i że Pana dziewczyna nie mogła się zmienić od tego czasu?
Pana mocną stroną jest to, że nigdy (jeżeli dobrze zrozumiałem) nie szukał Pan ukojenia dla swoich bolesnych emocji w czyś, co jest szkodliwe, np. alkoholu, narkotykach, hazardzie, niebezpiecznych sportach, czy przypadkowych kontaktach seksualnych. Słabą tego stroną może być to, że trudno może być Panu przyjąć, że ktoś (np. Pana dziewczyna) odreagowywała jakieś swoje emocje właśnie w taki sposób.
To przeszłość, która wydarzyła się przed Państwa relacją. To ciekawe, że Pana to tak bardzo porusza, że aż myśli Pan o rozstaniu z kobietą, którą Pan kocha. Być może warto szukać przyczyn tych emocji we własnej psychoterapii, polegającej na analizie samego siebie. Polecałbym w tej sytuacji psychoterapię psychodynamiczną lub psychoanalityczną.
Pozdrawiam - Ryszard Chłopek