Jak poradzić sobie z pustką po rozstaniu?

Witam, mam na imię Ola (21 l.). Dwa miesiące temu zostałam porzucona przez faceta, z którym byłam 6 lat i wiązałam swoją przyszłość. Nie umiem sobie poradzić z myślami, a przede wszystkim ze swoim "nowym" życiem. Wszystko mnie przytłacza, próbuję wychodzić ze znajomymi, ale czuję, że robię to wbrew sobie. Wyglądam okropnie, nic nie jem, w ciągu tych 2 miesięcy schudłam 6 kg, a waga wciąż spada, mimo tego, że staram się już normalnie jeść. Codziennie wchodzę na skrzynkę e-mailową z nadzieją, że bedzie tam wiadomość od mojego eks. To tylko złudzenie. Nie wiem, czy wybrać się do psychologa po pomoc, czy to za wcześnie? Nocy nie potrafię przespać, przez co zawalam pracę, ponieważ jestem zmęczona. Pomocy!

KOBIETA ponad rok temu

Witaj!

Rany po rozstaniu długo się goją, często dlatego, że nie potrafimy zaakceptować tego, co się stało, zamknąć pewnego etapu życia. To zupełnie naturalne zachowanie, ale powoduje ono, że sami wpędzamy się w błędne koło, dręcząc się nadzieją i wspomnieniami.

Dlatego myślę, że pomoc psychoterapeuty, w takich sytuacjach, jest bardzo wskazana.

Pozdrawiam.