Jak poradzić sobie z rozstaniem i chęcią powrotu do byłego partnera?

Witam, pół roku temu rozstałam się z narzeczonym dla innego mężczyzny, wciąż jestem z tym mężczyzną ale były narzeczony wciąż mówi że mnie kocha i u mnie obudziła się myśl że może popełniłam błąd odchodząc od niego, że chyba wciąż go kocham. Nie potrafię sobie z tym poradzić, nie wiem co zrobić bo nie chcę już nikogo ranić, nie zniosę tego. Co się ze mną dzieję, co mam zrobić ?

Witam,

Przede wszystkim proszę przeanalizować, skąd w Pani te wątpliwości. Jakie myśli i uczucia dokładnie im towarzyszą. Potem warto przemyśleć słowa "nie zniosę tego". Czego dokładnie? Co one oznaczają? Na koniec warto zrobić analizę zysków i strat, ale na kartce, czarno na białym.

Pozdrawiam

Witam,
Takie niezdecydowanie w związku często jest powodem rozstania. Nie może się Pani skupić na jednym związku i udoskonalać go, bo ciągle Pani analizuje stary związek i myśl, że można tam wrócić. To powoduje brak zadowolenia z partnera z którym się obecnie jest, a także w konsekwencji podenerwowanie. Warto się zdecydować na konkretny związek z konkretnym partnerem i rozwijać go. Proszę skupić się na tym jak związek uatrakcyjnić i zrobić go silniejszym.
Pozdrawiam, Alicja Maria Jankowska
http://psychoterapie-szczecin.pl/