Jak poradzić sobie z samotnością po separacji z partnerem?

Witam. Mam 27 lat i jestem w związku 2,5 roku. W ostatnich 2 miesiącach mówiliśmy o ślubie. Powiedział, ze ma dla mnie pierścionek i zaczęłam bardzo naciskać. Prosił żebym tego nie robiła bo go zniechęcam, a przecież i tak go dostanę. Obiecywał 3 razy i nic. Stało się, wybuchłam. Nakrzyczałam na niego, poczuł się bezwartościowy i mamy kryzys. Powiedział, że mnie kocha ale coś w nim pękło. Poprosił o przerwę. Mówi że ma mętlik w głowie i musi sobie to sam poukładać, i się odsunął. Co mam robić?

Witam. Wygląda na to, że pozostaje Pani tylko czekać aż Pani chłopak sobie wszystko przemyśli i poukłada. Warto jednakże umówić się na jakiś konkretny termin podjęcia przez niego decyzji, żeby nie czekała Pani w nieskończoność. Niech ten czas Pani także wykorzysta, zajmując się tym co sprawia Pani przyjemność a nie jest związane z partnerem albo poddając refleksji Pani oczekiwania co do związku. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Dzień Dobry Pani,

Nie pozostaje Pani nic innego, jak zaakceptować taką decyzję Pani Partnera.

A ten czas separacyjny wykorzystać dla siebie, nie zostawać samej i spotykać się z Koleżankami.
Bardziej zadbać o siebie..., może joga, medytacja, relaksacja, by mogła Pani uciszyć emocje?
Polecam!

Życzę Pani tego, co Pani teraz potrzebne,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Dzień dobry, myślę że powinna Pani dać partnerowi czas. Być może za bardzo Pani na niego naciska przez co przestaję czuć, że jego decyzję są samodzielne. Warto zastanowić się skąd w Pani tyle niecierpliwości? Proszę pomyśleć o konsultacji u psychologa. W trakcie rozmowy zapewne zrozumie Pani problem dokładniej.
Pozdrawiam A. Pacia

Witam,
Pozostało czekać na decyzję partnera, który ma prawo do zastanowienia przed tak ważnym życiowym krokiem jak ślub.
Można to również potraktować jako próbę dla Waszej relacji.
Aby łatwiej przejść przez czas oczekiwania na odpowiedź radziłabym skupić się na sobie oraz swoich potrzebach oraz zadbać o to, aby zniecierpliwienie nie powodowało kolejnych nacisków na partnera.
Pozdrawiam,
Małgorzata Mazurek

Witam, proszę zastanowić się, porozmawiać spokojnie z partnerem co go tak zaniepokoiło, co go powstrzymuje. Czy jest gotowy na taką decyzję. Ważne aby przed podjęciem zobowiązania wyjaśnić wszelkie wątpliwości w związku. Może warto skorzystać z pomocy psychologicznej.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl