Jak poradzić sobie z trądzikiem zaskórnikowym?

Doskwiera mi trądzik zaskórnikowy na policzkach i żuchwie. Są to zaskorniki zamkniete. Często powstają z nich ropne pryszcze. Używam maści benzacne około miesiąca. Widze poprawę, ale nowe zaskorniki powstają nadal. W razy w tyg robie peeling enzymatyczny, nawilżam cere i nie maluje się. Czy dalej używać maści benzacne czy moze zmienić na coś bardziej skutecznego?

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Maść benzacne nie przyniesie większych efektów leczniczych.

Dzień dobry,

Proszę poczytać sobie o laserowym peelingu węglowym:
http://www.arsestetica.pl/zabiegi/technologie/zabiegi-laserowe/laserowy-peeling-weglowy/

Idealny zabieg na zaskórniki otwarte i zamknięte, oczyszcza twarz, ogranicza wydzielanie sebum oraz powstawania nowych zmian ropnych. Przed wykonaniem zabiegu konieczna jest bezpośrednia konsultacja ze specjalistą oraz wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań.

Pozdrawiam serdecznie.

Dzień dobry,

Bardzo trudno doradzać na odległość, konieczne jest bezpośrednie spotkanie i obejrzenie twarzy. Stosowane przez Panią peelingi enzymatyczne są zapewne zbyt słabe - myślę, że warto rozważyć intensywniejsze procedury złuszczające - peelingi chemiczne lub mikrodermabrazję laserową.

Pozdrawiam
Abigail Laskowska