Jak poradzić sobie z traumą po przemocy rodzinnej?

Dobry wieczór Piszę w sprawie "przemocy" otóż jestem juz dorosłą kobietą mam 24 lata. W przeszlosci juz doświadczylam przemocy ze strony ojca. Od dzieciństwa doświadczylam traumy kiedy szarpał mnie za włosy bil i poniżał. Ma to różne przejscia raz jest cicho raz atak. Bez powodu. W terażniejszym czasie zdarza sie rzucac talerzem krzyczec badz grozic pobiciem. Traktuje mnie jak wroga. Czym to moze byc spowodowane jesli wpada w nagly atak furi?

Dzień dobry. Zdecydowanie polecam Pani skorzystanie z pomocy dla ofiar przemocy. Opisane przez Panią sytuacje z przeszłości, jak również obecnie, są bardzo obciążające i kosztowne dla Pani. Właściwa pomoc psychologiczna pozwoli Pani na wprowadzenie skutecznych rozwiązań mających na celu zmianę Pani sytuacji i dostarczenie wsparcie emocjonalne. Pozdrawiam.

http://progress.warszawa.pl/

Witam,

W tej trudnej i obecnie doświadczanej sytuacji oraz ze względu na przeszłe doświadczenia radziłabym rozpoczęcie pracy z psychotraumatologiem, gdyż praca z tego typu specjalistą nie tylko wspomoże Panią w uporaniu się z problemami teraźniejszymi, ale i pozwoli na przekroczenie pewnych schematów, które wywodzą z przeszłości, zwłaszcza że doświadczenie przemocy może pozostawiać głębokie ślady wpływające na relacje nie tylko ze sprawcą przemocy, ale i pozostałych ludzi, a także stosunek do siebie samej.

Pozdrawiam,
Małgorzata Mazurek
www.synovial.pl