Jak poradzić sobie z traumą wywołaną gwałtem?

Jak pozbierać się po gwałcie, nabrać chęci do życia, nie potrafię zapomnieć o bolesnej przeszłości, nie nawidze siebie, swojego ciała, brzydzę się sobą, podobno się głodze, ale to nie do końca tak, mam zaburzenia psychosomatyczne, reaguje lekiem, poczuciem zagrożenia nawet przy zwykłej wizycie u lekarza faceta, nie mówiąc już o dotyku, nie potrafię sobie poradzić, uciekam w alkohol, chcę uciec na drugi koniec Polski, ale czy uda mi się zapomnieć, jak mogę poradzić sobie z traum, pomocy

Witam
Przeżyła Pani traumę, zbezczeszczono Pani ciało,
pogwałcono wszystkie Pani prawa,
zabrano poczucie bezpieczeństwa.
Dlatego zrozumiałe jest, że reaguje Pani lękiem,
nie może Pani nikomu zaufać.
Niestety, raczej nie jest Pani w stanie sama sobie
z tym poradzić.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Pozdrawiam serdecznie

W tej sytuacji warto się zgłosić do psychologa, psychoterapeuty. Specjalista pomoże nie tylko przepracować traumę, ale także odbudować poczucie bezpieczeństwa, własnej wartości, poprawić samoocenę itp. Warto pozwolić sobie pomóc.

Witam,
Sytuacja gwałtu jest traumą, która pozostaje w psychice. Jednakże zawsze można sobie pomóc i poprawić swoje funkcjonowanie - wypracować sposób lepszego radzenia sobie z trudnościami. Wszystko to jest bardziej dostępne z pomocą specjalisty - psychologa/psychoterapeuty.
Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam, Magdalena Rachubińska