Jak poradzić sobie z uciążliwym swędzeniem warg sromowych?

Witam, jestem 30-letnia kobietą i borykam się z problemem bardzo dla mnie uciążliwym, a mianowicie doskwiera mi okropne swędzenie warg sromowych. Próbowałam już przeróżnych kuracji jak i medykamentów takich jak klotrimazol krem i czopki dopochwowe, ostatnio przebyłam 7-dniową kuracje F******* i zażyłam jeszcze dwie globulki dopochwowe, ale nie widzę poprawy. Bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuję.

Witam serdecznie!

Świąd w okolicach intymnych może być związane ze stanem zapalnym. W tej sytuacji warto udać się na wizytę do ginekologa aby potwierdzić to rozpoznanie. Pozwoli to na włączenie skutecznego leczenia.

Inną przyczyną świądu może być reakcja alergiczna. Być może powoduje ją preparat do higieny intymnej, materiał, z którego wykonana jest bielizna lub wkładki higieniczne.

Proszę na to również zwrócić uwagę.

Pozdrawiam