Jak poradzić sobie z uczuciem duszności?

Witam Mam problem juz jakiś 5 Dzień bez przerwy mam dziwne uczucie jak bym miał mało powietrza i sie dusił bardzo sie stresuje boje sie ze sie udusze juz ni mam sily do tego ciagle potrzeboje powietrza i głebokch wdechow i od rana do nocy to uczucie ze sie zaraz udusze pomocy co robic

Witam,

Warto by wybrał się Pan do lekarza rodzinnego i opowiedział o problemie. Lekarz zapewne podpowie, czy potrzebne będą badania, czy wizyta u innego specjalisty. Jeśli okaże się, że objawy nie mają podłoża tzw. somatycznego lecz mogą mieć podłoże psychologiczne, to zachęcam do wizyty u psychologa/psychoterapeuty. W tym drugim przypadku, kilka wizyt pozwoli psychoterapeucie określić i nazwać co może Panu dolegać oraz zaproponować odpowiednią formę pomocy.

Pozdrawiam
Karolina Matlak

Witam. Musi Pan najpierw iść do lekarza, ponieważ źródło problemu może być medyczne, chociażby problem z sercem. Więc koniecznie trzeba zrobić badania. Dopiero po otrzymaniu wyników można się zastanawiać co dalej. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Witam Pana. Przede wszystkim proszę pilnie udać się do lekarza. Przy atakach duszności można wzywać pogotowie lub (jeśli to możliwe) udać się do szpitala na ostry dyżur. Potrzebne jest specjalistyczne badanie lekarskie, którego wynik pozwoli zdecydować co dalej. Jeśli wyniki badań lekarskich będą w normie wówczas będzie można przy pomocy doświadczonego psychologa sprawdzić ewentualne podłoże psychogenne Pana objawów. Jednak zacząć należy od pomocy lekarskiej. Proszę tego kroku nie odwlekać. Tu chodzi o Pana zdrowie i/lub życie. Pozdrawiam Pana
http://piotrantoniak.pl/