Jak poradzić sobie z utratą bliskiej koleżanki?

Właśnie się dowiedziałam, że zmarła moja młodsza koleżanka z utp z Bydgoszczy, przecież to mogła być to ja, bo mogłabym znaleźć się na tej imprezie, to nie sprawiedliwe, przez błąd ludzki zginęło tyle młodych osób.

Witam,
To bardzo niesprawiedliwe, kiedy umiera ktoś, kto dopiero zaczął dorosłe życie. Smutne i poruszające. Niestety życie każdego człowieka kiedyś się kończy. Dla koleżanki skończyło się bardzo wcześnie i z tym trudno się pogodzić. Ale proszę spojrzeć na to z innej perspektywy, teraz ona już nie cierpi, a nie wiadomo jak byłoby, gdyby przeżyła ten koszmar. Myślę też, że dzięki naszej pamięci o zmarłych oni nadal żyją.
Pozdrawiam.

Witam serdecznie. Pani smutek związany z utratą koleżanki, myśli dotyczące tego, że mogła być to również Pani i złość na osoby, które nie dopilnowały imprezy są jak najbardziej naturalne. Na wszystkie te uczucia jest teraz czas i miejsce. Nasza bezradność wobec tego typu zdarzeń jest tak niemiła, że chcielibyśmy się jej jak najszybciej pozbyć. Tymczasem właśnie tak wygląda nasze życie, że czasem (na szczęście nie często) dzieją się rzeczy wobec których pozostajemy bezradni, które nas złoszczą i wolelibyśmy, by nigdy się nie wydarzyły. Powinna Pani pozwolić sobie na wszystkie te nieprzyjemne uczucie, nie bać się ich. Za jakiś czas minie żałoba i poczuje się Pani lepiej. Małgorzata Danielewicz