Jak poradzić sobie z uzależnieniem męża od alkoholu?

Witam,mam problem jestesmy razem juz ponad 13 lat.Wczesniej moj partner uzalezniony byl od hazardu skonczyl z tym 3 lata temu.Teraz od ponad 2 lat pije codziennie po ok 5-10 piw po 9 %.Poza tym prawie nic nie je obiady gotuje ale on nie chce.Dodam zea tez celiakie.Ja nie mam juz sily.Mieszkamy za granica sami a rodzina w pl.

WItam, to trudny problem.
Nie chciałbym tutaj straszyć ale może wyglądać to na uzależnienie
1,5 l piwa do 3 litrów może na to wskazywać. Nie wiem w jakim kraju Pani mieszka, ale w większości są poradnie antylakoholowe i grupy wsparcia. Naturalnie mąż musi chcieć. Jeżeli ani nie chce poddać się
kuracji czy iść do psychologa ( można tepżpo polsku przez Skypa)
To niech się Pan zastanowi czy ten związek ma sens szczególnie
ze względu na Pani zdrowie psychiczne.
Z drugiej stron zachowanie męża może mieć przyczynę w dręczącej go chorobie.
Celiakia (choroba trzewna) to trwająca całe życie immunologiczna choroba o podłożu genetycznym, charakteryzująca się nietolerancją glutenu, białka zapasowego zawartego w zbożach (pszenicy, życie, jęczmieniu, owsie*). W efekcie toksycznego działania glutenu wchłanianie pokarmu jest upośledzone, co prowadzi do wystąpienia różnorodnych objawów klinicznych. Jedyną metodą leczenia celiakii jest stosowanie przez całe życie ścisłej diety bezglutenowej. Poza tym w piwie też jest gluten więc picie piwa
jest zabronione ( poza piwem z gryki ryżu i bez słodu jęczmiennego)
Pozdrawiam