Jak poradzić sobie z uzależnieniem od gier?

Jestem uzależniony od gier na automatach , przegrałem kolejną już nie lidze z rzędu wypłatę nie wiem co mam ze sobą zrobić najgorsze jest to że odizolowalem się od ludzi , ranie rodzinę jedyne co mnie trzyma jeszcze przy zdrowych z myślach to praca ale wiem że to złudne .. jak mam wyjść z tego impasu ? Nie mowie juz o dlugach jakie mam bo to wiem ze jeśli się pozbieram to jestem w stanie spłacić w ciągu ⁴lat. Chodzi mi o wyjście na prostą i cieszę nie się życiem a tkwi w u ludzie i samotności.

Witaj,
być może trudno Ci będzie to przyjąć, jednak musisz wiedzieć, że mechanizmy uzależnienia od gier nie różnią się od przykładowo uzależnienia od alkoholu. Powodują te same straty, są przyczyną dużego psychicznego cierpienia, są formą ucieczki od niego.
Jak pewnie wiesz alkoholizm leczy się w specjalnych ośrodkach. Tak samo z uzależnieniem od gier. Jeśli chcesz zmieniać swoje życie w kierunku szczęścia - podejmij się terapii leczenie uzależnień. Jeśli trudno Ci się przełamać, by pójść do ośrodka, możesz na początek skonsultować się, umówić na spotkanie z psychologiem, lub indywidualnie do terapeuty uzależnień.

Witam,

jedno jest pewne - sam Pan sobie nie poradzi z uzależnieniem. W leczeniu najważniejsze jest znalezienie prawdziwego podłoża uprawiania hazardu, następnie zmiana sposobu myślenia i opracowanie planu wyjścia z impasu. Celem pracy jest powrót do stanu własnej równowagi emocjonalnej i społecznej. Rozwiązaniem jest więc dla Pana otwarta lub zamknięta terapia.
Polecam kontakt z Ośrodkami Terapii Uzależnień w okolicy Pana zamieszkania. Terapia uzależnień w wielu ośrodkach podlega refundacji NFZ.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel