Jak poradzić sobie z uzależnieniem od masturbacji?

Szanowni Państwo jak poradzić sobie z uzależnieniem od masturbacji i od żucia gum? od tego drugiego czyli od gum podejrzewam,że mam problem z jamą ustną po czuje swędzenie wewnątrz jamy ustnej do takiego stopnia,że muszę lizać językiem się i wypluwać czemu to tak wygląda?.Jak poradzić sobie z cierpieniem bez dziewczyny ?

Leczenie uzależnień nie jest łatwe i wymaga dobrej współpracy pacjenta.
Życzę, żeby Pan trafił do dobrego specjalisty.
Samemu z uzależnieniem poradzić sobie dużo trudniej.
Pozdrawiam. JW, seksuolog.org.pl

Przeczytaj uważnie poniższe pytania i odpowiedz na nie szczerze:

1.Czy będąc w związku, więcej przyjemności czerpiesz z masturbacji niż z intymnych kontaktów z partnerką / partnerem?

2. Czy gdy nie możesz się masturbować odczuwasz niepokój, dyskomfort i złość?

3. Czy masturbujesz się więcej niż 10 razy w ciągu dnia?

4. Czy zdarza Ci się masturbować poza domem, na przykład w pracy, na zakupach, u znajomych?

5. Czy trudno Ci się powstrzymać od natychmiastowej masturbacji gdy tylko poczujesz na nią chęć?

6. Czy często myślisz o masturbacji?

7. Czy masz wrażenie, że masturbujesz się wbrew własnej woli i pod trudnym do określenia przymusem?

8. Czy zdarza się, że jesteś niezadowolony / niezadowolona z tego, że się masturbujesz, a i tak to robisz?

9. Czy masturbacja zajmuje Ci sporą ilość czasu każdego dnia?

10. Czy zdarza Ci się rezygnować z czegoś innego dla masturbacji? Na przykład nie idziesz do znajomych, wolisz zostać w domu, bo wiesz, że będziesz mógł / mogła swobodnie się masturbować.

11. Czy potrzeba masturbacji utrudnia Ci skupienie się na czymś innym, na przykład obowiązkach domowych, rozrywkach, pracy zawodowej?

12. Czy Twoje relacje z partnerką / partnerem uległy ostatnio pogorszeniu?

13. Czy partnerka – partner informuje Cię, że coś nie jest w porządku?

14. Czy odczuwasz zmęczenie, brak energii i motywacji do działania, a także gorszy nastrój?

15. Czy mimo częstych masturbacji Twoje zadowolenie z życia jest mniejsze?

Jeśli na 10 z powyższych pytań odpowiedziałeś / odpowiedziałaś twierdząco, i nie masz kilkunastu lat, to Twoja masturbacja jest czymś więcej niż konstruktywnym sposobem na dostarczanie sobie przyjemności seksualnej. Najprawdopodobniej masz z tym jakiś problem. Z pewnością masturbujesz się zbyt często. Jesteś na drodze do uzależnienia lub wpadłeś / wpadłaś w nałóg masturbacji - konieczny kontakt z seksuologiem lub terapeutą uzależnień -ten ostatni pomoże również w zakresie żucia gumy.