Jak poradzić sobie z uzależnieniem od seksu?

Witam. Mam pewien problem troche wstydliwy ale nie wiem jak to sie stało ale uzależniłem sie od sexu myśle tylko o tym dużo sie mastrubuje i zagladam na portale erotyczne nie umiem sobie z tym poradzić to jest bardzo cieżkie co mam robić? Prosze o rade :(

Dzień Dobry Panu,

Dziękuję Panu za kontakt :)

Zacznę od tematu masturbacji...
Masturbacja jest sposobem radzenia sobie ze stresem i napięciem. Jest zjawiskiem powszechnie stosowanym przez osoby samotne, jak również w związkach, a o której rzadko się mówi albo wcale...
Dotyczy Osób w różnym wieku, płci, w związkach, samotnych i to jest jak najbardziej w porządku.

Kiedy pojawia się problem?
Problem pojawia się, kiedy to masturbacja staje się jedynym sposobem na osiągnięcie satysfakcji seksualnej i jedyną formą aktywności seksualnej dorosłego człowieka.
Kiedy to dorosły człowiek, będąc w związku partnerskim i mając możliwość spełnienia seksualnego w tym związku, zastępuje/zaspokaja (własny) popęd seksualny masturbacją.

Nie napisał Pan, czy ma Partnerkę?
Jest Pan na etapie samo poznawania się, domniemam, że przyszła normalizacja Pana życia seksualnego/erotycznego/intymnego z Partnerką, będzie naturalnym rozwiązaniem.

W odpowiedzi na Pana pytanie..., skoro Pan sam poczuł, że uzależnił się od sfery seksualnej, co domniemam utrudnia Panu codzienne funkcjonowanie, to jest to powód, do osobistej konsultacji seksuologicznej albo psychologicznej.

Gdyby miał Pan życzenie rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu via Skype.

Serdeczności i tylko pomyślności Panu życzę!

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605

Witam,

Moment w którym już sam Pan stwierdza, że nie umie sobie sam z tym poradzić, to moment udania się do specjalisty - psychoterapeuty seksuologa lub terapeuty od uzależnień - z tym, że należy sprawdzić czy zajmuje się również uzależnieniami od seksu, gdyż są różne specjalizacje. Można również spróbować pracy z terapeutą pracującym w nurcie terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach (TSR), jeśli tacy terapeuci są dostępni w Pana miejscu zamieszkania. Są to odpowiednie osoby, po poznaniu Pana, przeprowadzeniu wywiadu oraz szerszej perspektywy które będą mogły zaproponować adekwatną pomoc. Proszę nie zwlekać z poszukiwaniem specjalisty w tym zakresie.

Pozdrawiam,
Małgorzata Mazurek