Jak poradzić sobie z własnymi lękami podczas stosowania leków?

Witam, Mam nerwicę lękową. Trwa to od 7 sierpnia. Czuję się strasznie. Leki biorę ponad miesiąc w międzyczasie zmieniałam na inne. Czy to normalne żeby codziennie czuć się źle, czuć że się umiera i że się straci przytomność. Boję się kolejnego następnego dnia. Laryngolog postukał mnie tylko młotkiem, kazał dotknąć palce do nosa. Czy takie badanie wystarczy żeby stwierdzić że nic nie ma w głowie. Nie dał mi nawet skierowania na prześwietlenie głowy. Czy jak bym miała zemdleć to już bym zemdlała.

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
nerwica objawia się różnymi dolegliwościami somatycznymi. Psychoterapia jest metodą najbardziej pomocną w tym zakresie i warto z niej skorzystać znajdując specjalistę. Terapia daje możliwość pracy nad psychicznymi problemami i negatywnym myśleniem. Wspomaga powrót do równowagi psychicznej, dzięki zmianom błędnych przekonań oraz rozwiązywaniu trudności.
Pozdrawiam serdecznie.
Monika Prus
www.renovo-lublin.pl

Z tego, co Pani pisze, rzeczywiście wskazuje na nerwice lękową. Leki czasami nie są wystarczające, aby poradzić sobie z trudnościami lękowymi. Proszę zadbać o siebie i zgłosić się do doświadczonego psychologa, konieczna jest tutaj psychoterapia.

Pozdrawiam i życzę powodzenia!Proszę zgłosić się do doświadczonego psychoterapeuty, zajmującego się obszarem seksuologii. Czytam, że zrobiła Pani wszystko co mogła w przeszłości nie utrzymywanie kontaktu jest czasem najlepsza formą zadbania o siebie, a niestety bliscy, z różnych powodów nie zawsze wiedzą jak najlepiej nas ochronić. Konsekwencje nadużycia seksualnego i nieadekwatnej reakcji na ujawnienie go mogą być niezwykle trudne, aby poradzić sobie z nimi samodzielnie. Aby zadbać o siebie w odpowiedni sposób konieczna będzie tu relacja z doswiadczonym specjalistą.

Życzę powodzenia i pozdrawiam serdecznie!
www.katarzynatulaza.pl

Witam Panią
Opisane przez Panią objawy często występują razem
z zaburzeniami lękowymi.
Ludzie cierpiący na zaburzenia lękowe często doświadczają
różnych nieprzyjemnych objawów somatycznych
wywołanych rozchwianiem równowagi układu
wegetatywnego, które jeszcze bardziej potęgują lęk.
Osoby cierpiące na nerwicę lękową często też mają uczucie
zawrotów głowy, osłabienia oraz poczucie zbliżającego się
omdlenia, które w rzeczywistości bardzo rzadko się zdarza.
Środki farmakologiczne nie leczą nerwicy lękowej
i nie rozwiązują Pani problemów, jedynie tłumią objawy.
Aby skutecznie wyleczyć nerwicę lękową i jej uciążliwe
konsekwencje, należy dotrzeć do źródła problemu
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Dlatego zachęcam Pana do skorzystania z psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami zaburzeń nerwicowych
oraz ich konsekwencjami.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl