Jak poradzić sobie z własnymi myślami u osoby z Borderline?

Proszę pomóżcie. Mam borderline i chodzę na terapie. Na początku było ok rozmawiałam ze swoją terapeutka ale od jakiegoś czasu nie wiem co się stało ze przestałam. Nie potrafię dojść do tego co się takiego stało. Czuje się z tym fatalnie. Milcze na sesjach. W głowie tocze walkę z myślami, że po co mam to mówić, że to bezsensu, że jej na mnie nie zależy, że najchętniej by zrezygnowała z pracy ze mną. Nie potrafię zacząć rozmawiać znowu. Co mam robić? Bardzo lubię swoją terapeutke

Witam,

Co robić? Nie martwić się tym zjawiskiem, bo takie etapy są zupełnie naturalnego w toku terapii. Polecałabym poruszenie tego tematu na najbliższej sesji, szczególnie że zbudowała Pani z tą terapeutką dobrą więź. Życzliwa rozmowa na temat tych trudności pozwoli je znormalizować, będzie stanowić ważną informację dla terapeutki, która chce Pani pomóc i może zniesie część Pani napięcia emocjonalnego.

Dzień dobry. Ważne, aby jednak terapeutka dowiedziała się co się dzieje, być może wtedy znajdzie sposób na to, by Panią wesprzeć w przełamaniu aktualnej blokady. Może mogłaby Pani spisać swoje odczucia (podobnie jak w pytaniu wyżej) i po prostu na kolejnej sesji wręczyć ten zapis terapeutce. Z drugiej strony, może terapeutka na ten moment jest niewystarczająco skuteczna w pracy z Panią. Nie wyklucza to sympatii, jaką ją Pani darzy, jednak pod opieką specjalisty powinna się Pani czuć silniejsza a nie bezsilna. Proszę rozważyć konsultację z innym specjalistą w tej dziedzinie celem próby porównania metod pracy. Pozdrawiam.

Szanowna Pani,
proszę szczerze porozmawiać ze swoją terapeutką, o tych myślach, które pojawiają się w głowie (czego dotyczą?) i nieprzyjemnych emocjach z tym związanych, to wyjaśni Pani zachowanie (milczenie na sesjach), terapia jest procesem leczenia, proszę zaufać swojej terapeutce. Wspólnie będzie łatwiej rozwiązać problem.

Pozdrawiam serdecznie