Jak poradzić sobie z zakolami?

Witam. Mam 54 lata jestem kobietą i mam zakola na głowie, czy jest jakiś sposób, zeby się ich pozbyć. Przechodzę menopauzę, a grzywka wydaje mi się żadsza. Nie wydaje mi się, żeby włosy wypadały tylko grzywka jest jakoś żadsza. Mam spore zakola. Proszę o pomoc.

Dzień dobry!

Wypadanie i osłabienie włosów można leczyć różnymi sposobami - m.in. lekami doustnymi, lekami do stosowania na skórę głowy (zarówno dostępnych wyłącznie na receptę, jak i bez recepty) czy mezoterapią skóry głowy. Warto również przeprowadzić podstawowe badania, aby znaleźć przyczyny wypadania włosów - np. zaburzenia hormonalne. Proszę zgłosić się do lekarza dermatologa lub endokrynologa.

Pozdrawiam!