Jak poradzić sobie z zaparciami?

Witam. Chciałabym się zapytać jak mam poradzić sobie z zaparciami. W KAŻDYM TYGODNIU mam 4-5 dniową przerwę od wypróżnianaia się. Stosowałam wielu sposobów: piłam zieloną, czarną herbatę, kawę, kefir, wodę z cytryną, zmniejszałam i zwiększalam ilości posiłków bo słyszałam, że pomaga - ale niestety. Mam lekką niedowagę, czy to może być z tym związane? Uważam na to co jem, ćwiczę 5-6 razy w tygodniu po 30 minut. Bardzo proszę o pomoc, jestem zrozpaczona i nie wiem co mam robić.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jeśli zastosowane postępowanie nie przyniosło spodziewanego rezultatu to konieczne jest ustalenie przyczyny występowania zaparć. Proszę udać się na wizytę do lekarza rodzinnego, który pokieruje procesem diagnostycznym.