Jak poradzić sobie z zaprzestaniem masturbacji?

Witam mam problem otusz oglądam pornografie i się masturbuje zazwyczaj jak rodzeństwo ze sobą współżyje albo lesbijki współżyją jak macoch uwodzi paśięrbice przyznam się że zmądrzałem ale nie wiem jak doprowadzić się do normalności i w głowie zaprowadzić porządek chciałbym się zakochać mieć dziewczynę współżyć z nią normalnie nigdy nie współżyłem ani nie mogę się zakochać proszę o pomoc chodzę do seksuologa i psychologa ale nie odczuwam poprawy

Dzień Dobry Panu,

Zgadzam się z Panem i równocześnie cieszę, że wyraził Pan chęć co do konieczności rozwiązywania tej kwestii.
Spełnienie i szczęście jest w Pana zasięgu, jednak należy poznać podłoże problemu
i poszukać rozwiązania.
Nie ma szybkiej metody i szybkich rozwiązań-jest natomiast proces, który trochę trwa... i tak to się dzieje, żeby zmiana mogła być trwała...

Podaję Panu skuteczne metody, które pomogą Panu dotrzeć do zmysłów, do samego siebie, do odczuwania i do uczuć (równolegle z pracą terapeutyczną u psychologa)

1. Praca z ciałem, jak np. masaż
2. Akupresura
3. Medytacja
4. Joga
5. Aktywność fizyczna: jogging, spacery, marsz
6. Tai-chi lub inne sztuki wschodnie
7. Każda forma tańca
8. "Zanurzenie się" w sztuce

I oczywiście zdrowe odżywianie i ośmiogodzinny, regularny sen...

Z przesłaniem radości i słońca,
Irena Mielnik-Madej

Dzien dobry.

Przyczyna Pana problemow moze byc bardzo zlozona, a jej okreslenie jest konieczne, zeby moc udzielic Panu pomocy. Obawiam sie, ze jest to niemozliwe do zrobienia popraz wpis internetowy.

Bardzo dobrze, ze zdecydowal sie Pan na kontakt z seksuologiem. Dla wielu osob nie jest to latwa decyzja, dlatego gratuluje i mam nadzieje, ze uda sie Panu wytrwac.

Proces terapeutyczny czesto wymaga czasu, dlatego nalezy uzbroic sie w cierpliwosc. Moze tak byc, ze trafil Pan na terapeute, z ktorym nie moze sie Pan "dogadac" - czasem tak bywa.

Jesli uwaza Pan, ze terapia nie przynosi efektow, zachecam, zeby powiedzial pan o tym terapeucie, zebyscie wspolnie zastanowili sie, co robic dalej.

Zycze powodzenia i pozdrawiam.
Tomasz Krasuski