Jak poradzić sobie z zazdrością i kontrolą własnej dziewczyny?

jak poradzić sobie z zazdrością , kontroluje moja dziewczynę choć tego nie chce. Proszę o pomoc bo nie chce stracić jej

Witam. Najprawdopodobniej może to być kwestia związana z zaufaniem do siebie i innych. Nie ufa Pan sobie, to i nie ufa innym. Warto iść na psychoterapię, aby poznać przyczyny powstania uczucia nieufności. Czeka Pana ciężka praca nad sobą, a jej skuteczność zależna jest od Pana postawy. Zależy Panu na dziewczynie, a więc są szanse. Trzymam za Pana kciuki

Pytanie skąd bierze się tak intensywna zazdrość? Być może z braku pewności siebie, poczucia wartości, a także z trudności w zaufaniu, bliskości, poczuciu bezpieczeństwa. Może warto spotkać się z psychologiem i popracować na przyczynami zazdrości (które mogą okazać się wierzchołkiem góry lodowej) i dzięki temu zmienić się i naprawić relację?