Jak poradzić sobie z zazdrością o chłopaka?

Witam. Nie wiem co zrobic, gdyz chyba mam paranoje..mam chlopaka, ale jestem o niego chorobliwie zazdrosna. Nie chce by sie spotykal z innymi dziewczynami, jestem zazdrosna, bo jak mowi moze porozmawiac z nimi o rzeczach o ktorych ze mna nie moze. Jest taki szczęśliwy.. I mimo, ze wiem,że przesadzam nie umiem sobie z tym poradzic, boje sie ze ktoregos dnia na prawde mnie zdradzi. Co noc płacze. .mogę coś z tym zrobić?

Witam
Myślę, że najważniejsze, że Pani zdała sobie sprawę ze swojego problemu, ze swojej nieadekwatnej zazdrości. Jeśli szczere rozmowy z Pani partnerem- , utwierdzające Panią w przekonaniu , że jest szczery i możecie sobie ufać i na siebie liczyć, - nie dają rezultatu i nadal jest Pani nie adekwatnie zazdrosna , warto udać się na psychoterapię, która pomoże ustalić źródła Pani problemów i się z nimi uporać. Może wcześniejsze trudne doświadczenia z dzieciństwa, zaburzone relacje z ważnymi dla Pani osobami w przeszłości, trudne doświadczenia z innych wcześniejszych związków, lub inne trudne przeżycia sprawiły, że boryka się z Pani z tym problemem. Pomoc specjalisty pomoże stanąć Pani na mocnych nogach z wiara i pewnością funkcjonowania w związku.
Pozdrawiam ciepło
Anna Ręklewska psychoterapeuta

Pytanie czemu brakuje Pani zaufania i poczucia bezpieczeństwa w tej relacji.? Czemu niejako- czuje się Pani gorsza, skoro widzi zagrożenie w innych kobietach? Jakie jest Pani doświadczenie z relacji? Czy ktoś kiedyś Panią zranił albo nadużył zaufania?
Druga część tego jest taka- czy faktycznie partner jest bardziej zaangażowany w relacje przyjacielskie z innymi kobietami? Czego być może brakuje mu w Waszej relacji? Co łączy a co Was dzieli?
Bardzo dużo pytań. Pomocnych o tyle, ze ustalenie dlaczego tak naprawdę pojawia się zazdrość pomaga w poradzeniu sobie z nią. Trochę tak jak z chorobami- kiedy wyeliminujemy przyczynę dopiero się zdrowieje, walka z samymi objawami to ryzyko nawrotu.