Jak poradzić sobie z zazdrością o przyjaciółki z klasy?

Witam. Mam problem z zazdrością o moje dwie przyjaciółki-bliźniaczki. Można tak powiedzieć, iż rywalizuję o nie z inną dziewczyną z mojej klasy. Ogarnia mnie straszliwa i wściekłość, kiedy dowiaduję się, że spotykają się z nią i spędzają czas razem. Nieraz nie potrafię sobie z tym poradzić i po prostu płaczę z bezsilności. Wiem, że nie mogę ich mieć tylko dla siebie i mają prawo posiadać, także innych znajomych, jednak nie umiem sobie z tym dać rady. Proszę o pomoc.
ponad rok temu

Witam serdecznie,
Masz rację - nie możesz mieć przyjaciela na wyłączność, on nie jest Twoją własnością i ma prawo przyjaźnić się również z kimś innym.
Może udałoby Ci się zaprzyjaźnić z tą inną koleżanką, z którą teraz rywalizujesz? Wtedy mogłybyście spędzać czas we cztery. Poza tym poszukaj także innych przyjaciół - nie ograniczaj się tylko do wspomnianych bliźniaczek.
Pozdrawiam

one są dla Ciebie bardzo ważne więc chciałabyś być dla nich bardzo ważna - to normalne i naturalne. Możesz znaleźć inną przyjaciółkę - dla, której Ty będziesz najważniejsza, bo nie chcesz zaakceptować, że dla bliźniaczek jesteś ważna i fajna, ale jesteś jedną z wielu...