Jak poradzić sobie z zazdrością w związku?

Witam. Mam 28 lat i mam problem z zazdrością w zwiazku. Moja dziewczyna obcokrajowiec wyjechala do domu na okres 4 miesiecy. Niestety okres ten przezywam ciężko. Caly czas mam mysli ze moze mnie zdradzic. Nie kontroluje jej a raczej dusze to wszystko w sobie. Najgorsze jest to ze czasami mam takie upiorne mysli i CHCIALBYM ja przylapac na goracym uczynku byleby tylko pozbyc sie bolu i niepokoju jaki odczuwam. Chcialbym sie pozbyc tych mysli ale nie wiem jak.

Witam,

Z tego Pani napisała uczucie zazdrości oraz napięcie jakie się z tym wiąże wpływa destrukcyjnie na Pani funkcjonowanie. Myślę, że warto na początku dać sobie prawo do takiego uczucia, w celu zobaczenia jakie myśli się pojawiają i przeanalizowania ich oraz zastanowienia się w jak dużym stopniu zazdrość rzutuje na Pani życie. Warto również rozważyć kontakt z psychoterapeutą.

Pozdrawiam serdecznie,
Aleksandra Korotko
www.bezproblemowo.pl

Witam, jest Pan zazdrosny o partnerkę. Proszę się zastanowić czy są jakieś przesłanki do tego by sądzić, że dziewczyna mogłaby zawieść Pana zaufanie. Zaufanie to podstawa w związku. Proszę zwrócić uwagę, że ten stan powoduje takie napięcie, że jedyną możliwością jego rozładowania jest potwierdzenie Pana podejrzeń. Jak by się Pan wtedy zachował? Proszę skorzystać z konsultacji z psychologiem. Warto zastanowić się z czego wynika Pana zazdrość, jak sobie z nią poradzić. Jeżeli chce Pan o tym porozmawiać może Pan skorzystać z konsultacji on-line.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl

Witam Pana. Myślę, że ważnym aspektem bliskiej relacji jest zaufanie. Czy ufa Pan swojej dziewczynie? Obawiam się, że pisze Pan w swoim poście o zazdrości, która może zaszkodzić Pana relacji z dziewczyną. Proszę zwrócić uwagę na swoją wyobraźnię. Projektuje Pan w niej scenariusz przyłapania swojej dziewczyny na zdradzie. Dodatkowo wymyślił Pan, że taki scenariusz przyniósł by Panu ulgę. Może warto myśleć o odwrotnym scenariuszu, że ona jest teraz z rodziną i myśli o Panu (a nie Pana zdradza). Może przy nim można również poczuć ulgę. Proszę spróbować. Jakie myśli i scenariusze Pan "uruchamia" w swojej głowie zależy od Pana. Pozdrawiam Pana
http://piotrantoniak.pl/