Jak poradzić sobie z zepsutą ósemką?

Witam, mam problem z moja prawa dolną 8. Wczoraj b ardzo mnie bolał. Młoda dentystka otworzyła mi ząb i wyczysciła zeby mnie nie bolał. Stwierdziła ze jest do usuniecia, bo sie rusza i jest przy podstawie próchnica, ewentualnie do leczenia kanałowego (ale chyba bez sensu). Dziś zab znowu boli. Problem jest taki ze mam krzywe uzebienie i górrna 7 opiera się na dolnej 8, Co sie stanie na przestrzeni lat z tą 7 ? jakie bedą konsekwencje wyrwania tej 8? Jakie jest najlepsze rozwiązanie problemu?

Bez badania stomatologicznego i analizy rtg nie można udzielić odpowiedzi na zadane przez Pana pytan. Przy obecnych możliwościach diagnostycznych (rtg 3d) i technicznych 8-kę można usunąć bez negatywnych skutków dla sąsiadującego.ie. Najlepszym rozwiązaniem Będzie wizyta u stomatologa - chir. stom. lub szczęk.-twarz.