Jak poradzić sobie ze słomianym zapałem i problemami w nauce?

Jak sobie poradzić ze słomianym zapałem ? problemami w nauce? psycholog a byłem u dwóch nie pomogli mi.

Witam. Najpierw trzeba dociec co jest powodem tych kłopotów Pana. Może jak ma pan słomiany zapał to i szybko w kontaktach z psychologami się zraził i nie dał z siebie tyle co mógłby. Niech pan próbuje nadal.

Witam
Z tego co Pan napisał widać jakby miał Pan takie oczekiwanie że ktoś da Panu złoty środek na słomiany zapał i problemy w nauce. Może warto by skorzystać z psychoterapii żeby bliżej przyjrzeć się temu co powoduje że się Panu nie chce, szybko się Pan wycofuje i do tego ma bardzo duże oczekiwania względem innych.
pozdrawiam
Anna Suligowska

Jak długo trwała terapia? Jak to się stało, że się skończyła?
Być może jej koniec związany był właśnie z Pana problemem- czyli słomianym zapałem? Słomiany zapał świadczy zwykle o potrzebie szybkiego wzmocnienia, którego brak powoduje spadek motywacji. Może warto pracować nad umiejętnym planowaniem, metodą małych kroków i pomniejszych celów? Osiąganie sukcesów na poszczególnych etapach ma szanse wzmocnić motywację i umożliwić dążenie do celu.