Jak poradzić sobie ze śmiercią męża?

Jak poradzić sobie ze śmiercią męża ? Minął tydzień od czasu, gdy odebrał sobie życie. Bylismy niespełna 4 miesiące po ślubie. Mam 24 lata. Nie mogę się pogodzić z tym co się stało. Wszystko dla mnie straciło sens.

Szanowna Pani,

rozumiem Pani smutek, cierpienie psychiczne, żal po stracie ukochanej osoby, w takiej sytuacji. Wskazane jest dla Pani wsparcie specjalistyczne, psychoterapeutyczne oraz zalecana jest konsultacja psychiatryczna, potrzebuje Pani kompleksowej pomocy.
Pozdrawiam serdecznie

Witam Panią,
Śmierć bliskiej osoby jest zawsze wstrząsającym przeżyciem,
któremu zwykle towarzyszy dezorientacja, ogromny żal,
smutek, płacz, gniew, lęk, poczucie winy, osamotnienia,
poczucie przytłoczenia, poczucie nieszczęścia, rozdrażnienie
i wiele innych przykrych uczuć i emocji nad którymi trudno zapanować.
W Pani przypadku dodatkowym balastem są silne przeżycia związane
z brakiem odpowiedzi na pytanie dlaczego tak się stało
i to właśnie teraz, po ślubie.
Ważne jest, żeby w tym bólu nie pozostawała Pani zupełnie sama.
Wiem, że to trudne, ale proszę nie stronić od rodziny, przyjaciół
i znajomych.
Przede wszystkim jednak zachęcam też Panią do podjęcia
terapii psychologicznej.
Terapeuta pomoże Pani odnaleźć się w tej nowej, bolesnej,
bardzo trudnej dla Pani sytuacji, odzyskać równowagę wewnętrzną
i odnaleźć sens życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: konsultacje@psycholog24online.pl
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl