Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 4 1 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak poradzić sobie ze smutkiem i porażkami?

W moim zyciu dzieje sie bardzo duzo zlych rzeczy tzn porazki na studiach , klotnie z Narzeczonym i rodzicami bratem, nie potrafie sie cieszyc tym co mam. Chodze caly czas smutna i przygnebiona. Bardzo prosze o pomoc jak wziasc sie w garsc i czy psycholog gdy xaczal terapie a nie skonczyl mogl spowodowac ze cos w psychice sie pozmienialo i to odbija sie na terazniejszosci ?
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Jak radzić sobie ze stresem?

Zależy co w danym momencie było omawiane podczas terapii - czasem rzeczy "otworzone" podczas terapii i nie do końca "zamknięte" mogą oddziaływać na pacjenta. Lecz to zależy od "kalibru problemu". Trudno jest cokolwiek rokować w Pani sytuacji, gdyż nie podała Pani powodu przerwania terapii i tego, co się działo w jej trakcie.
Polecam powrócić do psychoterapii (szczególnie poznawczo-behawioralnej, gdyż widzę iż stosuje Pani dużo negatywnych przekonań i negatywnej semantyki w stosunku do siebie - a to jedna z głównych dziedzin oddziaływania psychologów tego nurtu). Najwyraźniej terapia została przerwana za wcześnie i nie radzi sobie Pani z sytuacjami, jakie przynosi zycie - terapia będzie w tym bardzo pomocna. Pozdrawiam.

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety