Zapytaj lekarza

1 , 0 1 5 , 0 0 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak poradzić sobie ze smutkiem i porażkami?

W moim zyciu dzieje sie bardzo duzo zlych rzeczy tzn porazki na studiach , klotnie z Narzeczonym i rodzicami bratem, nie potrafie sie cieszyc tym co mam. Chodze caly czas smutna i przygnebiona. Bardzo prosze o pomoc jak wziasc sie w garsc i czy psycholog gdy xaczal terapie a nie skonczyl mogl spowodowac ze cos w psychice sie pozmienialo i to odbija sie na terazniejszosci ?
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Dzień dobry, Trudno odnieść się do Pani postu, ponieważ nie napisała Pani co było przyczyną przerwania (?) terapii przez psychologa. Proszę udać się na osobistą konsultacje do psychoterapeuty, np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego.

0

Dzień dobry, podaje pani mało informacji, zachęcam do konsultacji psychologicznej, na której przedstawi pani swoją pełną sytuację. Pozdrawiam.

Psycholog i psychoterapeuta, absolwent Uniwersytetu Śląskiego.
0

Zależy co w danym momencie było omawiane podczas terapii - czasem rzeczy "otworzone" podczas terapii i nie do końca "zamknięte" mogą oddziaływać na pacjenta. Lecz to zależy od "kalibru problemu". Trudno jest cokolwiek rokować w Pani sytuacji, gdyż nie podała Pani powodu przerwania terapii i tego, co się działo w jej trakcie. Polecam powrócić do psychoterapii (szczególnie poznawczo-behawioralnej, gdyż widzę iż stosuje Pani dużo negatywnych przekonań i negatywnej semantyki w stosunku do siebie - a to jedna z głównych dziedzin oddziaływania psychologów tego nurtu). Najwyraźniej terapia została przerwana za wcześnie i nie radzi sobie Pani z sytuacjami, jakie przynosi zycie - terapia będzie w tym bardzo pomocna. Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety