Jak poradzić sobie ze smutkiem i porażkami?

W moim zyciu dzieje sie bardzo duzo zlych rzeczy tzn porazki na studiach , klotnie z Narzeczonym i rodzicami bratem, nie potrafie sie cieszyc tym co mam. Chodze caly czas smutna i przygnebiona. Bardzo prosze o pomoc jak wziasc sie w garsc i czy psycholog gdy xaczal terapie a nie skonczyl mogl spowodowac ze cos w psychice sie pozmienialo i to odbija sie na terazniejszosci ?

Dzień dobry,

Trudno odnieść się do Pani postu, ponieważ nie napisała Pani co było przyczyną przerwania (?) terapii przez psychologa.
Proszę udać się na osobistą konsultacje do psychoterapeuty, np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego.

Dzień dobry, podaje pani mało informacji, zachęcam do konsultacji psychologicznej, na której przedstawi pani swoją pełną sytuację. Pozdrawiam.

Zależy co w danym momencie było omawiane podczas terapii - czasem rzeczy "otworzone" podczas terapii i nie do końca "zamknięte" mogą oddziaływać na pacjenta. Lecz to zależy od "kalibru problemu". Trudno jest cokolwiek rokować w Pani sytuacji, gdyż nie podała Pani powodu przerwania terapii i tego, co się działo w jej trakcie.
Polecam powrócić do psychoterapii (szczególnie poznawczo-behawioralnej, gdyż widzę iż stosuje Pani dużo negatywnych przekonań i negatywnej semantyki w stosunku do siebie - a to jedna z głównych dziedzin oddziaływania psychologów tego nurtu). Najwyraźniej terapia została przerwana za wcześnie i nie radzi sobie Pani z sytuacjami, jakie przynosi zycie - terapia będzie w tym bardzo pomocna. Pozdrawiam.